piątek, 18 grudnia 2015

Najbardziej wyczekiwane książki 2016 (?) roku!


Nadchodzi koniec roku, a w raz z nim wiele zapowiedzi na rok kolejny; 2016. Specjalnie dla Was wyłowiłam, te najbardziej intrygujące, te na które czeka tak wielu... Lista, rzecz jasna będzie na bieżąco aktualizowana przez najbliższy rok. Mam nadzieję, że ten post pozwoli uzupełnić Waszą wiedzą i rozplanować wydatki na najbliższy rok! Zapraszam do lektury postu.
________________________________________________________________________________
Tytuł: Lady Midnight
Autor: Cassandra Clare
Premiera: 30 marca 2016
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 830
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 45,-

Nocni Łowcy z Los Angeles są głównymi bohaterami powieści „Pani Noc”, pierwszej odsłony najnowszego cyklu Cassandry Clare zatytułowanego „Mroczne Intrygi”, kontynuacji bestsellerowej serii „Dary Anioła”.

Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.
Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…

Jakby mało było tych komplikacji, brat Juliana Mark – uprowadzony przez faerie przed pięcioma laty – zostaje teraz uwolniony w geście dobrej woli ze strony porywaczy. Faerie rozpaczliwie poszukują mordercy, który zbiera wśród nich krwawe żniwo – i w tych poszukiwaniach potrzebują pomocy Nocnych Łowców. Kłopot w tym, że w krainie faerie czas płynie inaczej i Mark nie tylko prawie się nie postarzał, ale na dodatek nie rozpoznaje nikogo ze swoich bliskich. Czy będzie w stanie naprawdę wrócić na łono rodziny? I czy faerie naprawdę na to pozwolą?

Oto rozdzierające serce wprowadzenie do nowej serii Cassandry Clare, „Mroczne Intrygi”, wciągająca gra pozorów, pełna magii i obfitująca w przygody Nocnych Łowców.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Ugly love
Autor: Colleen Hoover
Premiera: 13 kwietnia 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: 344
Gatunek: NA
Cena okładkowa: 36.90,-

 Gdy Tate Collins poznaje pilota Milesa Archera wie, że
nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Nie mogą 
nawet nazwać się przyjaciółmi. Jedyna rzecz, jaka ich łączy, 
to wzajemne pożądanie. Na tym właśnie opiera się ich 
relacja i w ten sposób pasują do siebie idealnie. On nie 
chce miłości, ona nie ma na nią czasu, więc pozostaje 
tylko seks. Ich układ może być prosty tak długo, jak 
Tate będzie przestrzegała dwóch zasad nadanych przez Milesa: Nigdy nie pytaj o przeszłość. Nie żądaj przyszłości.

 Okazuje się to jednak dużo trudniejsze, niż mogło się z początku wydawać, gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia i wzajemne przywiązanie, a obietnice łamane. Reguły już nie obowiązują, a miłość… Miłość staje się brzydka.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: A darker shade of magic
Autor: V. E. Schwab
Premiera: 11 lipca 2016
Wydawnictwo: Zysk i Spółka
Ilość stron: 402
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 36,90,-

 Szary Londyn jest brudny, nudny i brakuje w nim magii oraz rządzi nim szalony król Georgie. Czerwony Londyn to miejsce, gdzie życie i magia są czczone, a Dynastia Maresh stoi na czele rozkwitającego imperium. Białym Londynem rządzi ten, kto zamordował wcześniejszego władcę. Ludzie walczą, aby kontrolować magię, a magia odpłaca pięknym za nadobne, opróżniając miasto do samych kości. Kiedyś był jeszcze Czarny Londyn – ale nikt już o tym nie mówi.

 Oficjalnie rzecz biorąc, Kell jest Czerwonym Podróżnikiem, osobistym ambasadorem i adoptowanym Księciem Czerwonego Londynu. Oficjalnie, odpowiedzialny jest za utrzymywaniem korespondencji pomiędzy rodzinami królewskimi każdego Londynu. Nieoficjalnie zajmuje się przemycaniem tych, którzy są skłonni zapłacić za chociażby krótkie spojrzenie na świat, którego nigdy nie widzieli. To niebezpieczne hobby doprowadza go w końcu do pewnego zagrożenia. Uciekając do Szarego Londynu Kell natrafia na Delilah Bard, słynną złodziejkę z wysokimi aspiracjami. Dziewczyna go okrada, ale ratuje też przed niebezpiecznym wrogiem, zmuszając go tym samym do zabrania jej w podróż do innego świata.

 Ale magia robi się coraz bardziej niebezpiczena, zdrada czai się na każdym kroku. Aby uratować światy, Kell i Lila przede wszystkim będą musieli pozostać przy życiu – a to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Królowa cieni (4 część)
Autor: Sarah J. Maas
Premiera:  2 czerwca 2016
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 848
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 39,99.-

 Sarah J. Maas wznosi się na wyżyny w pasjonującym czwartym tomie bestsellerowej serii Szklany Tron!

 Celaena Sardothien do tej pory traciła wszystkich, których kochała. Zamordowano jej rodziców, jej ukochany, Sam, także zginął w męczarniach. Jej przyjaciółka, Nehemia, poświęciła życie, by Celaena mogła odkryć swoje dziedzictwo i pójść za przeznaczeniem… Ale dość tego. Teraz, gdy okiełznała już swoją moc, nadszedł czas na zemstę. Dziewczyna znana do tej pory jako Zabójczyni Adarlanu zniknęła – narodziła się Aelin Ogniste Serce, królowa podbitego przez Adarlan Terrassenu.
Nadszedł czas walki o wszystko, co ważne. Aelin wraca do Adarlanu, by zemścić się na tych, którzy skrzywdzili jej bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali.
Przed nią zadanie prawie niemożliwe do wykonania. Jej przeciwnicy mają po swojej stronie mroczne siły, a Aelin w Adarlanie pozbawiona jest swojej magii, która pozwala jej władać ogniem. Może jednak liczyć na swoich towarzyszy – kuzyna Aediona, Chaola, Lysandrę i przede wszystkim na Rowana. Rowana – walecznego księcia-wojownika Fae, jej carranama, bratnią duszę – do którego zaczyna żywić coraz bardziej płomienne uczucia.

Mroczne bestie i magiczne moce, szalona namiętność i pragnienie zemsty. Sarah J. Maas w czwartym tomie bestsellerowej serii Szklany Tron porywa i zaskakuje jeszcze bardziej niż do tej pory.

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Dwór cierni i róż
Autor: Sarah J. Maas
Premiera: 27 kwietnia 2016
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 524
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 39.90,-

 Kiedy dziewiętnastoletnia łowczyni Feyre zabija w lesie wilka, pojawia się przypominająca bestię kreatura i żąda zadośćuczynienia. Zaciągnięta do zwodniczo magicznej krainy, którą zna tylko z legend, Feyre odkrywa, że jej prześladowca nie jest zwierzęciem, ale Tamlinem – jednym ze śmiercionośnej, nieśmiertelnej rasy wróżek, która kiedyś rządziła tym światem.

 Wraz z upływem czasu, gdy przebywa u jego boku, jej uczucia do Tamlina przemieniają się z lodowatej wrogości w ognistą pasję, która płonie w każdym kłamstwie i ostrzeżeniu, jakie mówiono jej o tym pięknym i niebezpiecznym świecie Fae. Ale starożytny, przeklęty cień, który pojawił się nad światem wróżek zaczyna się rozprzestrzeniać, a Feyre musi znaleźć sposób na zatrzymanie go… inaczej skaże na zagładę Tamlina – i jego świat – na zawsze.

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Linia serc
Autor: Rainbow Rowell
Premiera: 3 lutego 2016
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 384
Gatunek: NA
Cena okładkowa: 36.90,-

Najlepsza historia miłosna od czasu wynalezienia telefonu!Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.

Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Szklany miecz (2 część)
Autor: Victoria Aveyard
Premiera: 17 lutego 2016
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 560
Gatunek: fantasy, ya
Cena okładkowa: 36.90,-

 Jeżeli jest jakaś jedna rzecz, z której Mare Barrow zdaje sobie sprawę, to to, że jest inna.

 Krew Mare Barrow jest czerwona – kolor zwykłego człowieka – ale jej umiejętności, które posiadają tylko Srebrni, moc kontrolowania błyskawic, przemieniła ją w broń, którą królewski dwór próbuje kontrolować.
Korona nazywa ją niemożliwością, fałszerstwem, ale w miarę jak Mare zaczyna uciekać od Mavena – księcia – przyjaciela – który ją zdradził, odkrywa coś zaskakującego: nie jest jedyna, są inni tacy jak ona.
Ścigana przez Mavena, teraz już nie księcia, a mściwego króla, Mare wyrusza, aby odnaleźć i rekrutować innych Czerwono-Srebrnych wojowników do walki z prześladowcami. Wkrótce jednak trafia na śmiertelną ścieżkę, ryzykując to, że stanie się jednym z potworów, których próbuje pokonać.
Czy ciężar żyć, które są kosztem rebelii ją przytłoczy? A może zdrady ciągnące się jedna za drugą zahartują ją na zawsze?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Panika
Autor: Lauren Oliver
Premiera: 3 lutego 2016
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 360
Gatunek: YA, dystopia
Cena okładkowa: 36.90,-

 Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.
Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia.

 Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.

 Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata.
Czy masz odwagę poznać jej historię?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Odkąd cię nie ma
Autor: Morgan Matson
Premiera: 27 stycznia 2016
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: -
Gatunek: YA
Cena okładkowa: 37.90,-

 Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami. Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna!
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Doreen
Autor: Ilana Manaster
Premiera:  Książka jest na razie w planach wydawnictwa. 
Nie znana jest nawet przybliżona data premiery.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: -
Gatunek: YA
Cena okładkowa: -

 „Doreen” to współczesna powieść dla młodzieży, 
nawiązująca do słynnej powieści Oscara Wilde’a,
 „Portret Doriana Graya”. Hierarchia społeczna w 
szkole Chandler Academy w Nowej Anglii zostaje 
zachwiana po przybyciu do niej nowej uczennicy, Doreen Gray. Wszystko zmienia się przez to, że dwie współlokatorki, Heidi i Biz zmieniają za pomocą Photoshopa jej zdjęcie profilowe.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: These Shallow Graves
Autor: Jennifer Donnelly
Premiera:  Książka jest na razie w planach wydawnictwa. Nie znana jest nawet przybliżona data premiery.
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Ilość stron: -
Gatunek: YA
Cena okładkowa: -

 „These Shallow Graves” to historia Josephine Montfort, której akcja osadzona została w złotym wieku Nowego Jorku. Josephine jest amerykańską arystokratką i nie ma powodu do przejmowania się pieniędzmi. Jedyne, czego się od niej oczekuje, to dobry wygląd i odpowiednie zamążpójście. Ale kiedy jej ojciec umiera wskutek przypadkowego wystrzału z broni, świat Jo powoli zaczyna się rozpadać. Z pomocą przystojnego i aroganckiego reportera oraz młodego studenta medycyny, który dorabia sobie w miejskiej kostnicy, Jo odkrywa prawdę kryjącą się za śmiercią jej ojca. Uczy się również tego, że jeżeli chcemy zakopać swoją przeszłość, lepiej jest to zrobić na odpowiednią głębokość.
_________________________________________________________________________________

Tytuł: Ponad wszystko
Autor: Nicola Yoon
Premiera:  18 maja 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Publicat
Ilość stron: 328
Gatunek: YA
Cena okładkowa: 33,-

 Moja choroba jest tak samo rzadka, jak i sławna. Mówiąc najprościej, mam alergię na świat. Nigdy nie wyszłam z domu, nie opuściłam go przez ostatnie 17 lat. Jedynymi ludźmi, których kiedykolwiek widziałam są moja mama i pielęgniarka Carla.
Ale któregoś dnia pod dom obok nas podjechała ciężarówka. Wyjrzałam przez okno i zobaczyłam jego. Wysoki, szczupły i ubrany całkowicie na czarno – czarny T-shirt, czarne dżinsy, czarne trampki i czarna czapka całkowicie przykrywająca jego włosy. Wtedy on spojrzał w moją stronę i zobaczył, że się na niego gapię. Ma na imię Olly.
Może jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłość, ale pewnych rzeczy na pewno nie. Na przykład tego, że całkowicie zakochałam się w Ollym. I to na pewno okaże się być katastrofą.

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Sprawy do zapomnienia
Autor: Courtney C. Stevens
Premiera:  10 lutego 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Ilość stron: 272
Gatunek: YA
Cena okładkowa: 29,80,-

 Czasem ciężar tego, co się stało, jest zbyt wielki, 
by go nieść. Ale miłość daje siłę, by go zrzucić.

 Dla siedemnastoletniej Sadie życie skończyło się rok 
temu. W dniu wypadku, w którym zginął jej przyjaciel 
Trent, a na jej twarzy i ciele zostały blizny. Boi się 
wyjść z domu, cierpi na ataki paniki. Rozumie ją tylko 
brat Trenta, Max. Po tragedii wyjechał z rodzicami, ale codziennie piszą do siebie maile.

 Teraz Max wraca. Sadie boi się, jak zareaguje, gdy zobaczy jej okaleczoną twarz. Jednak Max patrzy na jej blizny i nie odwraca wzroku. I wie o postanowieniach, które Sadie każdego wieczoru pisze na piasku plaży. To lista rzeczy, które musi zrobić, zanim będzie gotowa zapomnieć o przeszłości. Lista – zdawałoby się – niemożliwych do wykonania celów, które musi osiągnąć, żeby znów zacząć żyć.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Armada
Autor: Ernest Cline
Premiera:  13 stycznia 2016
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 448
Gatunek: YA, sci-fi
Cena okładkowa: 39.90,-

 Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody… W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawiania świata. Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór – popularnego symulatora lotów „Armada”.
Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności – wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świecie – będą potrzebne, by uratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sci-fi, z którymi wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?

 Radosne przetworzenie i inteligentna destrukcja konwencji science-fiction, rozpędzony i zaskakujący thriller, klasyczna opowieść o dojrzewaniu i historia inwazji kosmitów, o jakiej jeszcze nie czytałeś – wszystko w jednej powieści, której nie daje się odłożyć na bok.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Magonia
Autor: Matia Dahvana Headley
Premiera:  3 marca 2016
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ilość stron: 291
Gatunek: YA, fantsy
Cena okładkowa: 36.90,-

 Aza Ray Boyle topi się w powietrzu. Od dzieciństwa 
cierpi na tajemniczą chorobę płuc, z którą ciężko jest 
oddychać, mówić – w ogóle żyć. Kiedy więc Aza zauważa 
statek na niebie, jej rodzina przypisuje to skutkom 
ubocznym zażywania leków. Aza jednak nie wierzy, by była
to halucynacja. Słyszy ze statku głos wzywający ją po imieniu.

 Tylko jej przyjaciel, Jason, słucha. Jason, na którego zawsze może liczyć. Jason, do którego chyba czuje coś więcej niż przyjaźń. Ale zanim Aza ma okazję poważniej się nad tym zastanowić, dzieje się coś strasznego. Aza odchodzi z naszego świata, by znaleźć się w innym.

Magonia.

 Ponad chmurami, w krainie statków handlowych, Aza nie jest już tą słabą, umierającą istotą, którą była wcześniej. W Magonii po raz pierwszy swobodnie oddycha. Co więcej, ma potężną moc – lecz gdy już zaczyna panować nad swoim życiem, odkrywa, że zbliża się wojna między Magonią a Ziemią. W jej rękach spoczywa los całej ludzkości – i chłopca, który ją kocha. Po której stronie opowie się Aza?

 Debiutancka książka Marii Dahvany Headley to niezwykle inteligentna, wielowarstwowa opowieść fantasy, pełna symboli i alegorii. Niezwykła podróż staje się dla Azy impulsem do postawienia sobie pytań o rodzinę, miłość, siebie samą i o to, co oznacza odnalezienie tego wszystkiego.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Cała prawda
Autor: Dan Gemeinhart
Premiera:  2 marca 2016
Wydawnictwo: Bukowy las
Ilość stron: 236
Gatunek: teen
Cena okładkowa: 29.90,-

 Niezwykła opowieść o wielkich pytaniach, ważnych chwilach i niesamowitej wyprawie

 Mark jest zupełnie zwykłym chłopcem – ma najlepszą przyjaciółkę o imieniu Jessie, ukochanego pieska, lubi robić zdjęcia oraz pisać haiku, a także marzy o tym, by kiedyś wspiąć się na pewną górę.
Jednak pod jednym bardzo ważnym względem Mark różni się od swoich rówieśników. Jest poważnie chory, na tyle poważnie, że połowę życia spędza w szpitalach, poddawany różnym terapiom. Mimo to nikt nie potrafi powiedzieć, czy chłopak ma szanse na wyzdrowienie.
Zmęczony tym wszystkim Mark postanawia spełnić swoje marzenie, choćby miała to być ostatnia rzecz, jaką zrobi w życiu. Zabiera tylko aparat fotograficzny oraz zeszyt, w którym zapisuje haiku, i opuszcza dom, aby z psem u boku zdobyć szczyt góry Rainier.

Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Kuracja samobójców (2 część)
Autor: Suzanne Young
Premiera:  13 stycznia 2016
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 480
Gatunek: dystopia, ya, sci-fi
Cena okładkowa: 39.90,-

 Sloane i James uciekli przed epidemią i Programem, 
ale nie udało im się uciec przed niebezpieczeństwem.
Bo Program nie chce o nich zapomnieć…

 Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać 
na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie Programu i powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko Kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.

I istnieje tylko jedna dawka.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Tu i Teraz
Autor: Ann Brashares
Premiera:  13 stycznia 2016
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 284
Gatunek: ya, sci-fi
Cena okładkowa: 34.99,-

 Jest 2014 rok. Cztery lata temu szesnastoletnia dziś Prenna James wyemigrowała do Nowego Jorku, w którym nadal czuje się obco. Problem polega na tym, że dziewczyna nie przybyła z innego kraju – przybyła z przyszłości, w której ludzkość została zdziesiątkowana z powodu roznoszonej przez komary zarazy, a świat, który znamy, legł w gruzach. Ucieczka w przeszłość była jedyną szansą ocalenia dla tych, którzy przeżyli. Wszyscy muszą absolutnie podporządkować się dobru społeczności i ściśle przestrzegać reguł. Nawiązywanie bliskich relacji z „tubylcami” jest zakazane. Tylko co zrobić, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny chłopak, Ethan Jarves?

Dzieli ich kilkadziesiąt lat, łączy uczucie. We dwoje są zdolni odmienić bieg historii. Ale czy będą w stanie to zrobić?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Porwana Pieśniarka
Autor: Danielle L. Jensen
Premiera:  13 stycznia 2016
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ilość stron: 470
Gatunek: ya, fantasy
Cena okładkowa: 36.90,-

 Czasami trzeba zrobić coś niewyobrażalnego.

 Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod 
ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. 
Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej 
magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie 
pojawia się przepowiednia o związku, który złamie 
potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano 
kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.

 Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia, z którym została związana ślubem. Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą.

 W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Wiedźma z lustra (3 część)
Autor: Maggie Stiefvater
Premiera:  3 lutego 2016
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 448
Gatunek: paranormal romance, teen
Cena okładkowa: 39.99,-

 Trzeci tom bestellerowej serii „Król Kruków”, która zyskała zawrotną popularność nie tylko w USA, ale i na całym świecie!

 Blue Sargent dorasta w domu pełnym kobiet, z których każda jest jasnowidzką, medium lub wróżką. Nie bardzo umie odnaleźć się w towarzystwie przeciętnych nastolatków. Jednak jej przyjaciele – uczniowie elitarnej męskiej szkoły Aglionby – z pewnością nie są przeciętni: Noah Czerny – duch zamordowanego przed laty chłopaka; Ronan Lynch, który potrafi wyjmować przedmioty ze swoich snów; Adam Parrish – zamknięty w sobie, obdarzony magicznymi zdolnościami. I wreszcie Gansey – lider całej grupy, który budzi w niej uczucia, o jakie by się nie podejrzewała…
Ich celem jest znalezienie legendarnego walijskiego króla Glendowera. Są bliżej niż kiedykolwiek dotąd. Ale nie tylko oni go szukają…
Wokół przyjaciół zaciska się pajęcza sieć intryg, gróźb i kłamstw. W dodatku pod ziemią znika matka Blue, Maura. A w jaskiniach czai się jeszcze ktoś. Ktoś, kogo nie wolno obudzić pod żadnym pozorem…
________________________________________________________________________________
Tytuł: Życie i śmierć 
Autor: Stephanie Meyer
Premiera:  3 lutego 2016
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ilość stron: 792
Gatunek: ya, paranormal
Cena okładkowa: 44.90,-

Z okazji dziesiątej rocznicy wydania „Zmierzchu” Stephenie Meyer podarowała swoim fanom wspaniałą niespodziankę – napisała nową wersję pierwszego tomu sagi.

Tym razem na kartach książki pojawia się piękna wampirzyca Edythe, w której zakochuje się chłopak o imieniu Beau.


_________________________________________________________________________________
Tytuł: Nocny film
Autor: Marisha Pessl
Premiera:  13 kwietnia 2016
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 640
Gatunek: thriller
Cena okładkowa: 41.90,-

 Historia dziennikarza ogarniętego obsesją na punkcie zagadkowego zabójstwa córki filmowego geniusza żyjącego
od lat w nieznanym odosobnieniu.

 W wilgotną październikową noc w opuszczonym magazynie
na dolnym Manhattanie zostaje odnalezione ciało pięknej młodej Ashley Codovy. Choć jej śmierć zostaje z miejsca uznana za samobójstwo, doświadczony detektyw śledczy
Scott McGrath podejrzewa inną przyczynę zgonu. Badając dziwne okoliczności śmierci dziewczyny i próbując dowiedzieć się czegoś o jej życiu, McGrath staje twarzą w twarz z dziedzictwem jej ojca – Stanislasa Cordovy, legendarnego otoczonego aurą tajemnicy, reżysera kultowych horrorów, którego nikt nie widział od ponad trzydziestu lat. Choć o filmach Cordovy napisano wiele, jego samego zawsze skrywał cień. W opinii dziennikarza kolejna śmierć w tej przeklętej rodzinie nie jest przypadkiem. Wiedziony ciekawością, potrzebą poznania prawdy, ale także zemsty McGrath pogrąża się coraz bardziej w niesamowitym, hipnotyzującym świecie wykreowanym przez diabolicznego reżysera. Ostatnim razem, gdy był blisko zdemaskowania Cordovy, utracił rodzinę i pracę. Teraz ryzykuje znacznie więcej…
_________________________________________________________________________________

Tytuł: Six od Crows
Autor: Leigh Bardugo
Premiera: września 2016
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 496
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: -

 Ketterdam: tętniący życiem ośrodek międzynarodowego handlu, gdzie można nabyć wszystko, byle zaproponować dobrą cenę – a nikt nie zdaje sobie z tego sprawy lepiej niż utalentowany przestępca, Kaz Brekker. Kaz dostaje ofertę dokonania niebezpiecznego skoku, który może uczynić go dużo bogatszym niż kiedykolwiek śnił. Ale nie może tego zrobić sam…
Skazany z pragnieniem zemsty.
Snajper, który nie może odpuścić zakładu.
Uciekimier z uprzywilejowanej przeszłości.
Szpieg znany jako Wraith.
Hearttrender używająca magii, aby przetrwać w slumsach.
Złodziej z darem do niesamowitych ucieczek.

Sześć niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niemożliwy skok. Załoga Kaza jest jedyną rzeczą, która może stanąć pomiędzy światem i destrukcją – jeżeli tylko nie pozabijają się najpierw nawzajem.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender 
Autor: Leslye Walton
Premiera:  2 marca 2016
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 304
Gatunek: literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 34.90,-

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego…
Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.

Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie…

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
_______________________________________________________________________________
Tytuł: W ramionach gwiazd
Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Premiera:  2 marca 2016
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 488
Gatunek: YA, dystopia, sci-fi
Cena okładkowa: 36.90,-

„Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas.”

Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tervor – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?
Oto pierwsza część trylogii „Starbound”.
__________________________________________________________________________
Tytuł: Malfetto. Drużyna Róży (2 część)
Autor: Marie Lu
Premiera:  kwietnia 2016
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 424
Gatunek: YA, fantastyka
Cena okładkowa: 34,90,-

Serce Adeliny Amouteru zostało złamane zarówno przez jej rodzinę, jak i przyjaciół. W ten sposób wkroczyła na drogę gorzkiej zemsty. Jako groźna Biała Wilczyca opuszcza Kenettrę i postanawia zbudować własną armię Malfetto - Drużynę Róży.

Jednak Adelina nie staje się bohaterką. Jej moc, karmiona strachem i nienawiścią, zaczyna wymykać się spod kontroli. Dawni przyjaciele z Bractwa Sztyletu, chcą powstrzymać jej pragnienie zemsty. Adelina z całych sił szuka w sobie dobra i stara się do niego przylgnąć.

Ale czy może być dobrym ktoś, kogo całe życie zależy od sił ciemności?

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
__________________________________________________________________________
Tytuł: Śpiący książe (2 część)
Autor: Melinda Salisbury
Premiera:  25 maja 2016
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 336
Gatunek: teen, fantastyka
Cena okładkowa: 34,90,-

 Od kiedy brat Errin, Lief, zniknął, jej życie stało się nie do zniesienia. Musi troszczyć się sama o chorą matkę oraz uzbierać pieniądze na czynsz, sprzedając nielegalne ziołowe mikstury. Jednak to nic w porównaniu z nadejściem mściwego Śpiącego Księcia, którego Królowa właśnie obudziła z jego zaczarowanego snu. Kiedy ludność z wioski Errin zostaje przesiedlona, w efekcie wojny ze Śpiącym Księciem, Errin zostaje pozostawiona samej sobie, bez dachu nad głową. Jedyną osobą, którą może prosić o pomoc jest Silas – tajemniczy młody człowiek, który kupuje od niej śmiertelne trucizny, nie ujawniając jednak, do czego są mu potrzebne. Silas obiecuje pomoc. Jednak znika w tajemniczych okolicznościach, a Errin musi podjąć wędrówkę przez królestwo będące na skraju wojny i szukać innego sposobu, by uratować siebie i matkę. To, co odkrywa podczas swojej podróży obraca w gruzy całą dotychczasową wiedzę o jej świecie. Z oddechem Śpiącego Księcia na karku Errin musi dokonać bolesnego wyboru, który wpłynie na los całego królestwa.
__________________________________________________________________________
Tytuł: Chłopak, który stracił głowę
Autor: John Corey Whaley
Premiera:  13 kwietnia 2016
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 352
Gatunek: YA
Cena okładkowa: 34.90,-

Hej!

 Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by od szyi w dół przeszczepiono mu zdrowe ciało. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy.

 Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna… Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić.
__________________________________________________________________________
Tytuł: Bez słów
Autor: Mia Sheridan
Premiera:  30 marca 2016
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 384
Gatunek: NA
Cena okładkowa: 34.90,-

 Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało.

 Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic.

Czy budzące się w ciszy uczucie uwolni ich od bolesnej przeszłości?
__________________________________________________________________________
Tytuł: Miłość w czasach zagłady
Autor: Hanni Munzer
Premiera:  30 marca 2016
Wydawnictwo: Insignis
Ilość stron: 488
Gatunek: powieść historyczna
Cena okładkowa: 39.99,-

 Jak daleko posunie się matka, by ratować swoje dzieci?
Do czego zdolna jest córka, by pomścić ojca?
Czy głęboka, pokonująca wszystkie przeszkody miłość może przetrwać pokolenia i zabliźnić stare rany?

Kiedy Elisabeth Malpran, chcąc ratować rodzinę, wiąże się z wysoko postawionym oficerem SS Albrechtem Brunnmannem, nie wie jeszcze, że zawiera pakt z diabłem… Pakt, który położy się cieniem na życiu jej córki.

Wiele lat później młoda Amerykanka Felicity wyrusza do Europy śladem matki, która znikła w tajemniczych okolicznościach. Podczas poszukiwań w Rzymie kobieta odkrywa mroczną historię swojej rodziny. Aby ją zrozumieć, musi się cofnąć do najbardziej ponurego rozdziału dwudziestowiecznej historii. Dramatyczne losy słynnej śpiewaczki operowej Elisabeth oraz jej córki Debory poznaje z kart odnalezionego pamiętnika. Sceną jest Monachium i Kraków lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku.

Destrukcyjny splot miłości, poświęcenia, tęsknoty i bólu rzuca się cieniem na cztery pokolenia niezwykłych kobiet, o których losach przesądziły meandry historii.
__________________________________________________________________________
Tytuł: Simon oraz inni Homo Sapiens
Autor: Becky Albertalii
Premiera:  2016
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Ilość stron: 300
Gatunek: ya
Cena okładkowa: 36,90,-

 Szesnastoletni i nieco zamknięty w sobie gej Simon Spier woli zachować swoje dramaty na szkolny musical. Ale kiedy napisany przez niego email trafia w niepowołane ręce, pojawia się ryzyko, że jego sekret trafi w centrum uwagi. Simon zaczyna być szantażowany: jeżeli nie zacznie być skrzydłowym klasowego clowna, Martina, jego tożsamość seksualna zostanie ujawniona. Co gorsza, zagrożona będzie również prywartność Blue, chłopaka, z którym Simom wymieniał emaile.

 Mimo że Simon miał zgraną grupę przyjaciół, a jego emaile z Blue stawały się coraz bardziej zalotne, nagle wszystko zaczyna się komplikować. Simon musi znaleźć sposób, aby wyjść ze swojej strefy komfortu zanim zostanie do tego zmuszony – bez alienowania się od przyjaciół, bez narażania samego siebie oraz bez pogrzebania szansy na szczęście z najbardziej uroczym chłopakiem, jakiego kiedykolwiek spotkał!
__________________________________________________________________________
Tytuł: Inwazja na Tearling (2 część)
Autor: Erika Johansen
Premiera:  13 kwietnia 2016
Wydawnictwo: Galeria książki
Ilość stron: 560
Gatunek: ya, fantastyka
Cena okładkowa (twarda): 39.90,-

 W pasjonującej kontynuacji bestsellerowej „Królowej Tearlingu” wrogie Mortmesne najeżdża ziemie Tearlingu, stanowiąc śmiertelne zagrożenie zarówno dla Kelsea, jak i całego królestwa.

Z każdym dniem Kelsea Glynn coraz bardziej oswaja się z rolą władczyni. Kładąc kres zsyłkom niewolników do sąsiedniego Mort, wchodzi w drogę czerpiącej moc z czarnej magii Szkarłatnej Królowej – a ta nie cofnie się przed niczym. Szkarłatna Królowa postanawia wysłać straszliwą armię, by upomnieć się o swoje. Nic już nie powstrzyma inwazji na Tearling.
Lecz gdy mortmesneńskie wojska podchodzą coraz bliżej, Kelsea w tajemniczy sposób udaje się spojrzeć w czasy sprzed Przeprawy i odnaleźć w nich niezwykłą i groźną sojuszniczkę: Lily, która walczy o życie w świecie, w którym już samo bycie kobietą bywa przestępstwem. Przyszłość Tearlingu – i duszy Kelsea – może zależeć od Lily i kolei jej życia, lecz młoda królowa ma bardzo mało czasu, by dowiedzieć się, jaki los spotkał kobietę.
W kolejnej olśniewającej książce Eriki Johansen wracają doskonale znani czytelnikom bohaterowie – w tym Buława i Szkarłatna Królowa – oraz pojawiają się fascynujący nowi aktorzy, przez co ta niezwykła opowieść o magii, tajemnicach i zawziętej młodej bohaterce zyskuje kolejne ekscytujące wymiary.
_______________________________________________________________________
Tytuł: Mechaniczny
Autor: Ian Tregillis
Premiera:  lipiec 2016
Wydawnictwo: SQN Imaginatio
Ilość stron: 480
Gatunek:  fantastyka
Cena okładkowa: 39,90,-

 Mam na imię Jax. Tak mnie nazwali moi ludzcy panowie. Jestem klakierem – mechanicznym człowiekiem napędzanym mocą alchemii.
Armie złożone z mi podobnych podbiły Europę i uczyniły Mosiężny Tron jedynym supermocarstwem. Jestem wiernym sługą i doskonałą machiną wojenną. Zostałem obdarzony ogromną siłą i nieskończoną wytrzymałością. Jestem posłuszny życzeniom moich panów.
Jestem niewolnikiem.
Ale wkrótce będę wolny.
_______________________________________________________________________
Tytuł: Truthwitch
Autor: Susan Dennard
Premiera:  październik 2016
Wydawnictwo: SQN Imaginatio
Ilość stron: -
Gatunek:  fantastyka
Cena okładkowa: -

 Młode wiedźmy Safiya i Iseult mają zwyczaj często wpadać w tarapaty. I przez to teraz muszą opuścić swój dom.
Safi jest bardzo rzadką wiedźmą prawdy, która jest zdolna zdemaskować każde kłamstwo.
Wielu zabiłoby dla jej umiejętności. Dlatego Safi musi pozostać w ukryciu. Inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało.
_______________________________________________________________________
Tytuł: Pandora
Autor: M. R. Carey
Premiera:  18 maja 2016
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 416
Gatunek: thriller
Cena okładkowa: 36.90,-

Pandora (gr. pan – wszystko, dδron – dar) to według jednego z mitów greckich pierwsza kobieta. Kobieta, którą bogowie wyposażyli we „wszystkie dary” i posłali na ziemię jako karę dla ludzkości za nieposłuszeństwo Prometeusza.

Melanie ma dziesięć lat i odkąd pamięta, mieszka w celi bez okien. Każdego dnia uzbrojeni po zęby żołnierze przywiązują ją do wózka i zawożą na lekcje. Nie rozmawiają z nią. Chyba się boją, że ich zje – tak jak „głodni”, którzy zjadają innych ludzi po tym, jak zarazili się dziesiątkującym ludzkość grzybem Ophiocordyceps unilateralis.
Gdy Melanie zostaje sama, lubi sobie wyobrażać, że jest niezwykła i odważna jak mityczna Pandora. Że tak jak ona została obdarowana. Że potrafi obronić swoją ukochaną nauczycielkę przed zagrożeniem. Także przed sobą…
_______________________________________________________________________
Tytuł: Księga ryb Williama Goulda
Autor: Richard Flanagan
Premiera:  1 września 2016
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 408
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: (oprawa twarda) 


 Dawno, dawno temu, gdy Ziemia była wciąż młoda, a ryby w morzu i wszelkie stworzenia na lądzie nie były jeszcze zagrożone wyginięciem, mężczyzna o nazwisku William Buelow Gould został skazany na dożywocie w najstraszniejszej kolonii karnej Imperium Brytyjskiego. Wysepka Sary, zapomniana przez Boga część Ziemi van Diemena, stała się dla niego całym światem. Pewnego dnia więzienny lekarz zleca Gouldowi sporządzenie albumu z rysunkami ryb, zamieszkującymi okoliczne wody.

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
_______________________________________________________________________
Tytuł: Droga do domu
Autor: Yaa Gyasi
Premiera:  czerwiec 2016
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 412
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: (oprawa twarda) 42,90,-

 XVIII wiek, Ghana, zachodnie wybrzeże Afryki. Dwie przyrodnie siostry mieszkają w odległych wioskach, nigdy się nie spotkały, nie wiedzą nawet o swoim istnieniu.

 Pierwsza z nich, Effia, poślubia angielskiego kolonizatora, dowódcę twierdzy Cape Coast Castle i żyje u boku kochającego męża. Druga, Esi, trafia do twierdzy w dramatycznych okolicznościach. Uprowadzona, wrzucona do lochu, zostaje następnie wysłana za ocean i sprzedana jako niewolnica.

 Yaa Gyasi, nowa gwiazda literatury amerykańskiej, z ogromnym wyczuciem i talentem opowiada dalsze losy bohaterek i ich potomków. Efektem jest niezwykła powieść, rozciągnięta w czasie na niemal 300 lat. Mroczne czasy niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, europejska kolonizacja Afryki, walka Afroamerykanów o równouprawnienie, marzenie o awansie społecznym, rodzinne tragedie, zawiść, zazdrość, chwile szczęścia i w końcu miłość - Droga do domu to wciągająca saga i prawdziwa eksplozja emocji. Powieść bardzo amerykańska, a jednocześnie pełna afrykańskiej magii.

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
 _______________________________________________________________________
Tytuł: Rybacy
Autor: Chigozie Obioma
Premiera:  czerwiec 2016
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 360
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: (oprawa twarda) 39,90,-

 Bracia Ikenna, Boja, Obembe i Benjamin porzucają szkołę i zostają rybakami. Ich tata wyjechał do miasta za pracą, a troska o rodzinę spadła na ramiona mamy, okryte kwiecistą wrappą. Bracia wyzwalają się spod rodzicielskiej opieki i coraz częściej widuje się ich nad okrytą złą sławą rzeką.

 Pewnego popołudnia spotykają tam miejscowego szaleńca. Ten zdradza im, że jedno z rodzeństwa wkrótce zanurzy się w krwawym strumieniu i nigdy z niego nie wyjdzie. Od tego dnia Ikenna, najstarszy z braci, zaczyna oddalać się od rodziny, staje się coraz bardziej krnąbrny, tajemniczy, a w końcu okrutny.

 Spotkanie z szaleńcem przemieni – w tragiczny, ale też zbawczy sposób – życie członków nigeryjskiej rodziny. W ich losach czytelnik dostrzeże Afrykę we wszystkich jej sprzecznościach – ekonomicznych, społecznych, religijnych. Opowiedziana z punktu widzenia najmłodszego z braci, budząca trwogę historia nie opuszcza miasta Akure, a jednocześnie niesie uniwersalne przesłanie. Każe zadawać pytania o to, do kiedy myślenie magiczne – właściwe nam wszystkim – wzbogaca życie, a od kiedy odbiera nam poczucie odpowiedzialności i sprawia, że stajemy się ślepi.

 W debiutanckiej książce Obiomy pobrzmiewają echa dawnych mistrzów opowieści, ale wzbogaca je nowy, nieustraszony ton. To przypowieść o dorastaniu i braterstwie, w którym bezinteresowna miłość goi rany.
 _______________________________________________________________________
Tytuł: Historia pszczół
Autor: Maja Lunde
Premiera: czerwiec 2016
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 520
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: (oprawa twarda) 44,90,-


 Epicka w swoim wymiarze, rozgrywana na trzech płaszczyznach czasowych, opowieść, której spoiwem są… pszczoły.

 Anglia, rok 1857. William marzył o karierze naukowca przyrodnika. Los jednak chciał inaczej. Żona, gromadka dzieci i sklep z nasionami. Poczucie życiowej porażki sprawiło, że William pogrąża się w depresji. Ponowne natchnienie przychodzi wraz z dawnym naukowym wywodem na temat życia pszczół. William postanawia zbudować ul. Ul, który przyniesie jemu i jego potomkom zaszczyty i sławę…

 Stany Zjednoczone, rok 2007. George jest hodowcą pszczół i właścicielem kilkuset uli. Chce rozwijać swoją farmę, by przekazać ją w spadku jedynemu synowi. Cóż z tego, skoro jego marzenia są tak dalekie od marzeń żony i syna. W dodatku wśród pszczelarzy coraz częściej pojawiają się pogłoski o niewyjaśnionej śmierci setek tysięcy owadów.

 Chiny, rok 2098. Jedyne miejsce na ziemi, które poradziło sobie z katastrofą. Młoda kobieta Tao całymi dniami ręcznie zapyla drzewa owocowe, które są podstawą gospodarki Chin. Rozpaczliwe chce dać synkowi szansę lepszego życia - życia nadzorcy…

RECENZJA DZIEWCZYNY Z KSIĄŻKAMI!
 _______________________________________________________________________

Tytuł: Pył, co opada ze snów
Autor: Louis De Bernieres
Premiera:  czerwiec 2016
Wydawnictwo: W.A.B
Ilość stron: 640
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: (oprawa twarda) 49,99,-

 Dzieciństwo czterech sióstr McCosh – Rosie, Ottilie, Christabel i Sophie – przypada na spokojne lata panowania Edwarda VII, który wstąpił na tron po śmierci królowej Wiktorii. Ojciec dziewcząt rozwija kolejne, dochodowe interesy, zaś jego ekscentryczna żona – dawna piękność, nieodmiennie wierna idei monarchii – pisze kolejne listy do króla, dzieląc się swymi troskami i pomysłami, jak poprawić standardy codziennego życia mieszkańców Imperium. Dziewczęta dorastają z synami właścicieli sąsiednich majątków: trójką Pendennisów i dwoma braćmi Pittami. Cała dziewiątka wiedzie beztroskie życie i jest nierozłączna, ale z czasem dziewczęta i chłopców zaczynają łączyć uczucia zgoła inne niż przyjaźń. Wybuch Wielkiej Wojny odmienia ich życie – zarówno wyruszających na front mężczyzn, jak i dziewcząt pozostających w Anglii. Czy koniec wojny będzie dla nich szansą, by wskrzesić dawne szczęście?

 Pył, co opada ze snów to porywająca opowieść o rodzinie z brytyjskiej klasy wyższej. Rodzinie, w której losach odbija się historia początku XX wieku: splendor Imperium, szok i niszcząca siła I wojny światowej, zmiana obyczajów i mody, emancypacja kobiet. To saga rodzinna, którą zachwycą się miłośnicy serialu Downton Abbey. A przede wszystkim misterna, pełna czułości i delikatnej ironii proza, godna najlepszych powieści obyczajowych w historii gatunku.
 _______________________________________________________________________
Tytuł: Wyjątkowi
Autor: Meg Wolitzer
Premiera:  6 lipca 2016
Wydawnictwo: W.A.B
Ilość stron: 528
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: 44,99,-

 Na letnim obozie dla artystycznie uzdolnionej młodzieży sześcioro nastolatków z Nowego Jorku zaprzyjaźnia się i zawiązuje grupę Wyjątkowi – tak właśnie o sobie myślą, każdy bowiem przejawia jakiś artystyczny talent. Pochodzą z różnych środowisk, ale wszystkich łączy przekonanie, że pewnego dnia dokonają wybitnych rzeczy w sztuce. Jules i Ash chcą zostać aktorkami, pierwsza ma spory talent komediowy, druga – dramatyczny; zmysłowa Cathy marzy o karierze tancerki, Ethan wspaniale rysuje i jest geniuszem animacji, Jonah - gra na gitarze, zaś Goodman interesuje się architekturą. Dorosłe życie pełne wyzwań, szans i rozczarowań zweryfikuje ich plany – zarówno zawodowe, jak i osobiste.

 Meg Wolitzer z czułością i zarazem ironią przypatruje się życiu bohaterów na przestrzeni wielu lat – od połowy lat siedemdziesiątych do współczesności. W jej powieści odnajdziemy obraz życia mieszkańców Nowego Jorku od fatalnego końca prezydentury Nixona do ataków z 11 września i ich konsekwencji. Przede wszystkim odnajdziemy jednak uniwersalną opowieść o dojrzewaniu i wyzwaniach dorosłego życia. Opowieść, która przez narracyjne zabiegi i retrospekcje ukazuje, jak i dlaczego stajemy się tym, kim się stajemy. Czy może zdecydować o tym nieodwzajemniona miłość? Zazdrość o sukces innych? A może dramatyczne, niedające się zapomnieć zdarzenie z młodości?
 _______________________________________________________________________

Tytuł: Małe życie
Autor: Hanya Yanagihara
Premiera:  27 kwietnia 2016
Wydawnictwo: W.A.B
Ilość stron: 816
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: 59,99,-

 Amerykańska pisarka opisuje kilkadziesiąt lat z życia czterech przyjaciół. Bohaterów powieści poznajemy w chwili, gdy kończą studia i przenoszą się do Nowego Jorku. Przetrwanie, nie mówiąc już o sukcesie, w jednym z najwspanialszych miast świata nie jest łatwe, lecz szczęście wydaje się im sprzyjać. Pełen temperamentu JB jest malarzem i z czasem zaczyna brylować w kręgach nowojorskiej bohemy. Malcolm zostaje uznanym architektem, a Willem robi błyskotliwą karierę aktorską. Najbardziej tajemniczy z nich, Jude, przejawia wybitny talent matematyczny, a jako prawnik również odnosi sukces za sukcesem. W przeciwieństwie do przyjaciół nigdy jednak nie wspomina o swojej przeszłości ani o rodzinie, choć poważne problemy zdrowotne i emocjonalne wskazują na to, że w jego życiu wydarzyło się coś, o czym nie potrafi zapomnieć.

 Willem, Malcolm i JB stopniowo odkrywać będą straszną prawdę, która kładzie się cieniem na całym życiu przyjaciela. Nieuchronnie nadchodzi dla nich czas trudnej próby empatii i dojrzałości. Co będą gotowi poświęcić, by ratować Jude’a, pogrążającego się w mroku? Oto poruszająca do głębi opowieść o życiu w wielkim mieście, które daje szansę na zapomnienie o przeszłości, oraz o życiu w bólu, który nie pozwala zapomnieć. To proza, która w całym swoim pięknie opisuje doświadczenie zła, granice ludzkiej wytrzymałości i tyranię pamięci.
 _____________________________________________________________________
Tytuł: Ósme życie (tom I)
Autor: Nino Haratischwili
Premiera: 18 maja 2016
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 608
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: 44,90,-

 Początek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja Jaszi, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszi zanurz się w gąszcz historii najkrwawszego ze stuleci.

 Od pierwszej wojny światowej przez rewolucję październikową i drugą wojnę światową do początku XXI wieku. Od gruzińskich wybrzeży Morza Czarnego po Berlin, Paryż i Londyn.
 _____________________________________________________________________
Tytuł: Ósme życie (tom II) 
Autor: Nino Haratischwili
Premiera: 2 października 2016
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 608
Gatunek: literatura współczesna, piękna
Cena okładkowa: 44,90,-

 Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom z rodziny Jaszich trafiają się jedynie ulotne chwile szczęścia. A mimo to kochają, podsycają w sobie nadzieję, żyją… na przekór wszystkiemu.
 _____________________________________________________________________
Tytuł: Harry Potter i przeklęte dziecko (część I i II)
Autor: John Tiffany & Jack Thorne
Premiera:
22 października 2016
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 320
Gatunek: sztuka, fantastyka
Cena okładkowa: 39,-


Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.

Harry Potter i przeklęte dziecko, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej nie ma go teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, którego nigdy nie chciał przyjąć. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.
 ___________________________________________________________________
Tytuł: Moje serce i inne czarne dziury
Autor: Jasmine Warga
Premiera:
22 sierpnia 2016
Wydawnictwo: Burda
Ilość stron: 312
Gatunek: ya
Cena okładkowa: 34,90,-


 Historia opowiadająca o dwojgu nieznajomych, którzy spotykają się po to, aby umrzeć... a w zamian uczą się, jak żyć.

 Szesnastoletnia Aysel, miłośniczka fizyki i muzyki klasycznej, obsesyjnie planuje własną śmierć. Jej ojciec dopuścił się brutalnej zbrodni, która wstrząsnęła całym miasteczkiem, matka nie może na nią patrzeć, bo obecność córki przypomina jej o przeszłości, zaś koledzy i koleżanki z klasy obgadują ją za plecami przy każdej możliwej okazji... Aysel jest gotowa zamienić swoją energię w nicość. Dziewczyna ma tylko jeden problem: nie jest pewna, czy starczy jej odwagi, by to zrobić. Wszystko zmienia się, gdy odkrywa stronę internetową, na której ogłaszają się partnerzy do samobójstwa. Użytkownik o nazwie FrozenRobot, a w rzeczywistości zmęczony własną rodzinną tragedią nastolatek imieniem Roman, szuka kogoś, z kim będzie mógł odebrać sobie życie.

 Chociaż Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, nowa znajomość zaczyna wpływać na dwoje nastolatków w nieoczekiwany sposób. W miarę zbliżania się wyznaczonej daty samobójstwa Aysel zaczyna wątpić, czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Będzie musiała wybierać między własnym pragnieniem śmierci a próbami przekonania partnera, aby pozostali przy życiu. Tyle że Romana nie tak łatwo przekonać...
 ___________________________________________________________________
Tytuł: Kiedy odszedłeś (część 2)
Autor: Jojo Moyes
Premiera:
2016
Wydawnictwo: Między słowami
Ilość stron: 496
Gatunek: obyczajówka
Cena okładkowa: 39,90,-


Nie myśl o mnie za często…
Po prostu żyj dobrze.
Po prostu żyj.
Will

 Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić.
A jednak Kiedy odszedłeś to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień.
 ___________________________________________________________________
Tytuł: Gniazdo
Autor: Cynthia D'Aprix Sweeney
Premiera:
17 sierpnia 2016
Wydawnictwo: Znak liternava
Ilość stron: 352
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 39,90,-


 Każda rodzina ma swoje problemy, ale te rodzeństwa Plumbów są wyjątkowo spektakularne. Melody z coraz większym trudem spłaca kredyt hipoteczny. Jack w tajemnicy przed życiowym partnerem zadłuża się po uszy, by ratować swój sklep z antykami. Bea od lat próbuje pisać powieść, która ma zapewnić dziewczynie uznanie i pieniądze, ale nie potrafi jej skończyć.

 Ratunkiem dla wszystkich może okazać się spora suma pieniędzy zgromadzona na funduszu powierniczym zmarłego ojca. A raczej mogłaby, gdyby nie to, że Leo, czwarty z rodzeństwa, właśnie wpakował się w kłopoty, które wszystkich mogą kosztować marzenia.

 "Gniazdo" to zabawny i zarazem poruszający portret współczesnej rodziny, w której relacje mocno kształtowane są przez kryzys finansowy. To także świeże spojrzenie na dzisiejszych nowojorczyków, nadal niemogących otrząsnąć się po tragedii 11 września. Książka napisana z wrażliwością godną Alice Munro i humorem przypominającym najlepsze filmy Woody’ego Allena zachwyciła amerykańskich czytelników i krytyków.
 ___________________________________________________________________
Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic (twarda)
Autor: J. K. Rowling, Jim Kay
Premiera: 5 sierpnia 2016
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 264
Gatunek: fantastyka
Cena okładkowa: 59,-


 Po znakomitym przyjęciu ilustrowanej wersji Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego przyszedł czas na kolejną odsłonę przygód młodego czarodzieja z ilustracjami Jima Kaya.

 W Hogwarcie niczego nie można brać za pewnik. To, co było uważane za mroczną, ale nieszkodliwą legendę, staje się źródłem zagrożenia. Ten, który wydawał się przyjacielem, staje się wrogiem. Taki los spotkał czterech założycieli Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Od tamtego czasu minęło wiele lat, jednak pamięć o Komnacie Tajemnic stworzonej przez Salazara Slytherina nie zginęła.

 To zupełnie tak jak w naszym wydawnictwie. Nie zapominając o poprzednim wydaniu drugiej części przygód Harry’ego Pottera, postanowiliśmy pokazać fanom historię tego nadzwyczajnego chłopca w zupełnie nowej szacie graficznej – z ilustracjami doskonale znanego potteromaniakom Jima Kaya. Wydanie zostało przejrzane i poprawione przez tłumacza, Andrzeja Polkowskiego
 ___________________________________________________________________
Tytuł: Muza (twarda)
Autor: Jessie Burton
Premiera:
24 listopada 2016
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron:
Gatunek: literatura piękna
Cena okładkowa: ,-


 Świat wielkiej sztuki, jeszcze większych namiętności i tajemniczy obraz, który skrywa więcej niż tysiąc słów.

 Po jednej stronie płótna dziewczyna trzyma odciętą głowę swojej siostry, po drugiej − lew, który za chwilę poderwie się do zabójczego skoku... Obraz, który latem 1967 roku trafia do renomowanej galerii w Londynie, elektryzuje środowisko marszandów. To może być „śpioch”, dzieło młodego hiszpańskiego artysty z lat 30. XX wieku zaginione w trakcie wojny. Potwierdzają to listy z muzeum Prado oraz fundacji Peggy Guggenheim. Wskutek szczególnego zbiegu okoliczności stenotypistka zatrudniona w galerii, 26-letnia Odelle Bastien, trafia na trop fascynującej historii z Andaluzji roku 1936. Losy Harolda Schlossa, Żyda z Wiednia, który pośredniczy w sprzedaży dzieł Kokoschki, Klee i Klimta, jego pięknej żony Sary i niezwykle uzdolnionej córki Oliwii, w nieoczekiwany sposób splotą się z jej własnym. Czarnoskórej imigrantki z Trynidadu, która choć nagrodzona prestiżowym literackim wyróżnieniem za debiutanckie opowiadanie, z trudem znajduje swoje miejsce w ksenofobicznym Londynie.

 W tej pięknej powieści Jessie Burton raz jeszcze porywa nas w czarowny świat sztuki i artystów, namacalnie wręcz dając odczuć atmosferę minionych dekad, pełną wewnętrznych napięć i niepokoju. Mądra i poruszająca książka o kobiecości, miłości, wolności i sztuce.

 Niełatwo powtórzyć spektakularny sukces debiutu, jakim była Miniaturzystka, przetłumaczona na 36 języków i sprzedana w nakładzie miliona egzemplarzy. A jednak Jessie Burton się udało! Mistrzowski akord.
 ___________________________________________________________________
Tytuł: Krótka historia siedmiu zabójstw
Autor: Marlon James
Premiera:  26 pażdziernika 2016
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 752
Gatunek: literatura piękna
Cena okładkowa: ,-

Nagroda Bookera 2015!
Mocny jamajski głos na literackiej mapie świata.
Rozkołysana muzyką reggae historia zamachu na Boba Marleya.

 Ta książka jest jak remake filmu Nierówna walka, w reżyserii Quentina Tarantino, do muzyki Boba Marleya, ze scenariuszem Olivera Stone’a i Williama Faulknera, doprawiony szczyptą marihuany najlepszego sortu! – tak o Krótkiej historii siedmiu zabójstw Marlona Jamesa napisała Michiko Kakutani, najważniejsza recenzentka „The New York Times”, umieszczając książkę w czołówce zestawienia 10 najważniejszych powieści roku.

 Jamajka, rok 1976. Siedmiu uzbrojonych w karabiny maszynowe gangsterów szturmuje dom Boba Marley’a. Gwiazda reggae przeżyje, ale napastnicy nigdy nie zostaną pojmani… Ten głośny i jednocześnie osnuty tajemnicą zamach to punkt wyjścia niezwykłej powieści Marlona Jamesa. W Krótkiej historii siedmiu zabójstw jamajski pisarz odsłania kulisy tego ważnego w historii Jamajki zdarzenia, po mistrzowsku przeprowadza nas przez kolejne kręgi wtajemniczenia, nie szczędząc wulgaryzmów, nie stroniąc od krwi i przemocy, brutalnie wciąga w świat narkotyków i korupcji, sącząc do naszych uszu muzykę reggae i raz po raz dmuchając nam w twarz dymem o charakterystycznym, słodkawym zapachu. Obejmująca przeszło trzy dekady, przekraczająca granice kontynentów powieść Jamajczyka jest kroniką życia wielu niezapomnianych postaci – dzieci slumsów, baronów narkotykowych, dziennikarzy, prostytutek, gangsterów, a nawet agentów CIA.

 ___________________________________________________________________
Tytuł: Przebudzenie króla (część 4)
Autor: Maggie Stiefvater
Premiera:
2016
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 448
Gatunek: fantastyka
Cena okładkowa: ,-


 Elektryzujące jak linia mocy zakończenie magicznego cyklu bestsellerowej autorki.

 Poszukiwania Glendowera trwają. Gansey i jego przyjaciele – Adam, Ronan, Noah i Blue – z każdym dniem są coraz bliżej znalezienia kryjówki legendarnego walijskiego króla. Czasu jest jednak coraz mniej. By ocalić Ganseya, który według przepowiedni niedługo umrze zabity pocałunkiem Blue, muszą obudzić go jak najszybciej. Krok za nimi czają się jednak ciemność i groza, bardziej przerażające niż cokolwiek, czego do tej pory zaznali… Czy i tym razem dadzą radę stawić jej czoła? I czy wszyscy wyjdą cało z tego ostatniego starcia?

 Przebudzenie króla to ostatnia część bestsellerowego cyklu Maggie Stiefvater. Przekonaj się, jak kończy się opowieść o magii i miłości, która porwała czytelników na całym świecie.
___________________________________________________________________
Tytuł: Czy miałaś kiedyś rodzinę?
Autor: Bill Clegg
Premiera:  2016
Wydawnictwo: W.A.B
Ilość stron: 320
Gatunek: proza
Cena okładkowa:,-

 Wybitna powieść o wartości życia, którą doceniamy w chwili niepowetowanej straty, nominowana do najważniejszych nagród: Man Booker Prize i National Book Award.

 Pewnego letniego dnia w pięknym domu June Reid w Connecticut tuż przed ślubem jej córki wybucha pożar, w którym giną młodzi narzeczeni, były mąż gospodyni oraz jej obecny partner, Luke. W jednej chwili June traci dom i wszystkich najbliższych. Zrozpaczona wyjeżdża na drugi koniec kraju, zamieszkując samotnie w nadmorskim pensjonacie. Czy zdoła uwolnić się od brzemienia straty? A może nie ona straciła najwięcej?

 Policji nie udaje się ustalić przyczyn tragedii, ale mieszkańcy miasteczka wiedzą swoje: stał za tym Luke, były skazaniec. Tylko jego matka, Lydia, jest innego zdania. Wydaje się jej podejrzane, że June jako jedyna uratowała się z pożaru, a zaraz potem w pośpiechu opuściła miasteczko...

 Kalejdoskop obecnych i przeszłych wydarzeń zwolna odsłania sieć uczuciowych powiązań ludzi, których bliscy zginęli w tragedii: rodziców i dzieci, kochanków, przyjaciół i wrogów. Oddając głos każdemu z nich, Bill Clegg tworzy misterną opowieść o tym, jak momenty krytyczne w życiu każdego człowieka odsłaniają to, co narasta przez lata. Czy cokolwiek warto będzie odbudować – zależy już wyłącznie od nas.
_____________________________________________________________
Tytuł: Słowik
Autor: Kristin Hannah
Premiera:  12 października 2016
Wydawnictwo: Świat książki
Ilość stron: 560
Gatunek: powieść historyczna, literatura piękna
Cena okładkowa: 42,90,- (twarda)

Miłość pokazuje nam, kim chcemy być.
Wojna pokazuje, kim jesteśmy.

Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności.

Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka…

Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.
_____________________________________________________________
Tytuł: Akuszerka
Autor: Katja Kettu
Premiera:  14 września 2016
Wydawnictwo: Świat książki
Ilość stron: 328
Gatunek: powieść historyczna, literatura piękna
Cena okładkowa: 34,90,- 

 Wyjątkowa powieść o miłości porównywana do „Oczyszczenia” Sofi Oksanen. Jedno z najbardziej chwalonych i czytanych fińskich dzieł literackich ostatnich lat Krzywe Oko, wychowana w surowej rodzinie zastępczej, wyrasta na outsiderkę i godnie nosi swoje niepochlebne przezwisko. Bogata wyobraźnia pomaga jej w pracy akuszerki i sprowadzaniu dzieci na świat, gdy przez Finlandię przetacza się druga wojna światowa. Dziewczyna zakochuje się w bardzo przystojnym esesmanie i fotografie wojennym Johannesie Angelhurście. Aby być blisko niego, Dzikie Oko –jak czule nazywa ją ukochany –zgłasza się na ochotnika do pracy pielęgniarki w obozie jenieckim, w którym stacjonuje Johannes.
_____________________________________________________________
Tytuł: Światło między oceanami
Autor: M. L. Steldman
Premiera:  14 września 2016
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 432
Gatunek: literatura piękna
Cena okładkowa: 39,90,-
 Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości. Los wystawia ich jednak na ciężką próbę. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca, Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci, i popada w depresję. I wówczas zdarza się cud: do brzegu wyspy przybija łódź ze zwłokami mężczyzny i płaczącym niemowlęciem. Ulegając namowom żony, kierując się głosem serca, a nie zasadami moralnymi, Tom podejmuje decyzję, której konsekwencje położą się cieniem na życiu wielu ludzi...
______________________________________________
Tytuł: Amerykańscy bogowie (nowe wydanie)
Autor: Neil Gaiman
Premiera:  9 listopada 2016
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 608
Gatunek: realizm magiczny
Cena okładkowa: 45,-

 Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany...


_____________________________________________________________
Tytuł: 7EW
Autor: Neal Stephenson
Premiera:  9 listopada 2016
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 896

Gatunek: science-fiction
Cena okładkowa: 69-

Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata?

Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka…

Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię.

Neal Stephenson – obdarzony oszałamiającą wyobraźnią literacki geniusz i wizjoner – łączy naukę, filozofię, technikę, psychologię i literaturę w arcydziele prozy spekulatywnej, w którym wizja przyszłości jest zarazem niecodzienna i upiornie znajoma. Podejmuje ważne współczesne idee i niewiarygodne wyzwania w absolutnie wspaniałej sadze – śmiałej, wciągającej i zapierającej dech w piersi.
_____________________________________________________________
Koniecznie podzielcie się ze mną opinią i innymi wyczekiwanymi przez Was pozycjami :)

33 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam prawie na wszystkie wymieniona przez Ciebie powieści. W styczniu na pewno zakupię "Armadę" - już nie mogę doczekać się tej książki.
  Chciałabym również żeby jak najszybciej wydane zostały: "Ugly Love", "A sarker shade of magic" "Court of Thorns and Roses" oraz "Everything Everything".
  Natomiast jeśli chodzi o wyczekiwane przeze mnie, ale z tych co nie wymieniłaś, to jest och naprawdę dużo i nie wiadomo czy kiedykolwiek zostaną wydane w Polsce. Są to:
  - "Alive" Scott Sigler;
  - "The Murder Complex" Lindsay Cummings;
  - "The Girl with All the Gifts" Mike Carey;
  - "I Hunt Killers" Barry Lyga;
  - "Illuminae" Kristoff, Kaufman.
  I wiele wiele innych, ale za dużo by wymieniać ;)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmierzch przede wszystkim!
  Pozdrawiam, Wićka, taki żartowniś XD

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczny post przygotowałaś :) Chyba kosztował Cię dużo pracy, samos szukanie tych wszystkich informacji jest zajmujące ;) Wiem z doświadczenia, ja dzisiaj zabrałam się za przygotowywanie styczniowej chciejki, bo jak zostawiam to sobie na ostatnią chwilę, to aż mi się odechciewa ;)
  Przy książce A sarker shade of magic brakuje wydawnictwa, które to? Bo jestem ciekawa :)
  I wiesz co? Czekam na wszystkie te książki :D W ogóle jak zaczęłam wczoraj przeglądać zapowiedzi na styczeń, luty i marzec to oniemiałam, wychodzi tak wiele świetnych książek! Zatrzęsienie! Tylko... kiedy to czytać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie niestety nie znalazłam informacji, które wydawnictwo podjęło się wydania tej książki :( A książka to "A darker shade..." Wpadła literówka :) Oh tak, siedziałam cały ranek by wszystko znaleźć, uporządkować, zrobić itd. Pracochłonna praca, ale warta zachodu :) Kiedy to czytać i jak znaleźć środki!

   Usuń
 5. Widzę dużo propozycji, lecz po sczytaniu opisów tylko jedna interesuje mnie najbardziej: "These Shallow Graves", czekam na informację, jak będzie wiadomo coś więcej o premierze. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Everything, everything" i "These Shallow Graves" wychodzą w przyszłym roku? WOW! Super, nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na prawie wszystkie powieści. Ale cudowności czekają nas, moli książkowych ;) Cieszę się, że rynek wydawniczy w Polsce idzie do przodu. Pozdrawiam!
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. DZIĘKUJĘ Ci za ten post. Albo nie. Albo tak... Z jednej strony: SUPER, SUPER! Bo Everything, everything chciałam bardzo przeczytać, a z drugiej napawa mnie smutkiem to, ile będę musiała czekać na tyle książek!

  Przede wszystkim chętnie przeczytam Ugly love (na razie Colleen Hoover daje radę), Kłamstwa o prawdzie (oby nie było to takie zbyt lekkie) i oczywiscie Kurację samobójców. Panika - podziękuję, bo czytalam już dwie ksiażki tej autorki i żadna nie zachwyca. Poza tym znowu książka w stylu Igrzysk... Tu i teraz - czytałam Nigdy i na zawsze i wypadło kiepsko, więc również spasuję. A Odkąd cie nie ma wygląda identycznie jak Papierowe miasta :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystko mnie interesuje! Załamać się idzie, mam olbrzymie zaległości czytelnicze, które w 2016 najwyraźniej jeszcze urosną!

  OdpowiedzUsuń
 10. Z takimi książkami rok 2016 będzie z pewnością udany! Nie mogę się doczekać prawie wszystkich podanych przez ciebie premier.:)
  http://czasdlaksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyprawiłaś mnie o palpitację serca 90% książek, chcę ogromnie. To będzie dobry rok ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wyczekuję Passenger i Magonii! Już nie mogę się doczekać ;) Pozdrawiam♥
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudowny post, taki który sprawia, że już nie mogę się doczekać następnego roku, bo najchętniej przeczytałabym absolutnie wszystko. Dołączę się jednak do lamentów innych i nowy rok zacznę od... bankructwa :D.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja czekam najbardziej na "Lady Midnight" "Glass Sword" oraz "Ugly Love" do tego nie mogę się też doczekać "The Crown" która wyjdzie w maju! <3 "Everything, everything" mam na półce, przeczytałam ją całkiem niedawno i powiem tyle: ten opis ją rani! Książkę czyta się niesamowicie szybko i jest bardzo fajną lekturą jednak niezbyt wymagającą ;)
  find-the-soul.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że będę prawdziwym bankrutem w 2016 :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Nawet nie zastanawiam się, na co czekam, bo na 2016 rok mam postanowienie, że uzupełnię biblioteczkę o to, czego mi brakuje - na nowości nie będę patrzeć (chyba, że jako egz. recenzenckie).

  OdpowiedzUsuń
 17. Tyle pięknych premier! Nie mogę się już doczekać :D Najbardziej wyczekuję:
  -Lady Midnight
  -Landline
  -Panika
  -Tu i teraz
  -Magonia
  -Kłamstwa o prawdzie
  Zapowiada się świetny rok :)

  http://thebookishcity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ile premier ! Nawet nie wiedziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. No czekamy czekamy :P
  Najbardziej Glass Sword <3

  zapiskizgredka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Już zacieram ręce na Cassandrę Clare :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Ponad połowę książek z tej pozycji przeczytam z wielkim zapałem :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jest tu bardzo, bardzo dużo książek, na które czekam! <3
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie moment-for-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie wiem jak mój portfel wytrzyma ten rok ;-;

  Pozdrawiam,
  KsiążkoholizmPostępujący

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie mogę się doczekać prawie wszystkich książek przez Ciebie wymienionych ^-^ a z innych na które czekam? "Library of souls" Ransom Riggs. Tylko niestety nie wiem czy zostanie wydane w Polsce, ponieważ w Ameryce od 22 września 2015 Amerykanie mogą się w nią zaczytywać i kończyć tą trylogię. *sad face*

  OdpowiedzUsuń
 25. Zapowiada się interesujący rok :) O większości pozycji słyszałam już wcześniej, ale kilka z nich dopiero po raz pierwszy (Everything, Everything? Brzmi genialnie! Nie mogę się doczekać). Po przeczytaniu wszystkich opisów na liście do przeczytania znalazło się jakieś 90% pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Najbardziej ciągnie mnie do "Ugly love". Uwielbiam Panią Hoover, jej książki biorę w ciemno. W sumie opis średnio mnie zachęca, no ale cóż...
  "Panika" ma ciekawy opis, no i okładkę. Może poczekam na jej recenzje, jak będą pozytywne to może się na nią zdecyduję.
  Widzę jeszcze kilka ciekawych książek i oryginalnych pomysłów, ale już się nie będę rozpisywać. :D

  OdpowiedzUsuń
 27. te książki to chyba jakaś pomyłka! jak ja tu trafiłem? jakakolwiek lista z książką Mayer zasługuje na potępienie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochany Anonimie, potępienie, bądź też nie listy książek, przez dane kręgi wyczekiwanych to kwestia gustu, którego jak mam nadzieję wiesz, się nie kwestionuje. Osobiście sama nie uważam dzieła pani Meyer za wyrafinowane, lecz staram się zawierać w swoich zapowiedziach książki popularne poza granicami naszego kraju, które mogą zainteresować moich czytelników. Popatrz! A ja uważam, że na potępienie zasługuje zdolności do wyrażania negatywnych opinii oraz niechęć do podpisywania się pod nią chociażby nickiem.

   Usuń
 28. Świetnie. Jest co czytać :)))

  OdpowiedzUsuń
 29. A co z Trudi Canavan 3 tom Prawa Millenium? Podobno ma być wydana w litopadzie tego roku. Napewno przEczytam książkę Casdandry Clare i Czarownice Prawdy

  OdpowiedzUsuń
 30. "Małe życie" - jak najbardziej! ;) Natomiast jeśli chodzi o fantastykę to brakuje mi na Twojej liście Ricka Riordana i jego powieści "Młot Thora". Ja się właśnie od kilku dni cieszę jej posiadaniem, bo jest to miła odskocznia od bardziej "poważnych" pozycji. (Chociaż ta ostatnia książka Riordana zdecydowanie nie jest tylko dla młodzieży). No i mam już pomysł na książkę dla siostrzeńca. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dzień dobry (czy też dobry wieczór) drogi książkoholiku!
Każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz to dla mnie ogromna dawka motywacji. Chętnie poczytam o Twoich przemyśleniach względem omawianej pozycji, postu, odpowiem na nurtujące Cię pytania, postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, by Ci pomóc!
Koniecznie pozostaw również link do swojej działalności internetowej.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia