DZIESIĘCIU (SUBIEKTYWNIE) NAJLEPSZYCH POLSKICH BOOKTUBERÓW

9/11/2015 9 Comments A+ a-


Większość z Was zapewne miała do czynienia z booktubem. Z zróżnicowanymi wiekowo ludźmi mającymi jedną wspólną pasję - książki. Tak to oni! Mają wiele książek i jeszcze więcej słów w zanadrzu. Prawdopodobnie nie raz chcieliście stać się właścicielami ich biblioteczek! Niestety postawiłam sobie granicę jaką jest liczba... 10. Oglądam znacznie więcej kanałów niż zaprezentuje teraz, lecz wybrałam czołówkę bez, której nie wyobrażam sobie booktuba. Z początku zamysł był inny. Miałam połączyć booktube polski oraz zagraniczny; stworzyć z nich czołówkę. Zwiodłam jednak na całej linii. Nie potrafiłam dokonać racjonalnych wyborów, więc podzieliłam ten post na dwa osobne i tak oto dziś zaprezentuje Wam TOP 10 polskich booktuberów, a w (nie)dalekiej przyszłości zagranicznych. Zaczynamy!


10 NAJLEPSZYCH  POLSKICH BOOKTUBERÓW


Nie wszyscy Ci booktuberzy skupiają się jedynie na tematyce książkowej. Na niektórych kanałach znajdziecie bardzo ciekawe vlogi, bądź filmiki ogólnie nie-książkowe. Jak pewnie zauważyliście łączy ich nie tylko miłość do książek... lecz również płeć! Pojawia się więc pytanie...
Panowie? Co z Wami? Gdzie jesteście?! Nie czytacie? Wstydzicie się?
Póki co to kobiet należą insygnia władzy książkowych filmików w naszym kraju! Kto jednak wie? Może z  czasem sytuacja się odwróci? 
W każdym bądź razie, z całego serca polecam Wam każdą z tych pań. Przez rozpierniczającą system Anitkę, po kreatywną po niebiosa Martę! Miałam Wam krótko zaprezentować każdą z nich, lecz doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak ocenicie je sami! :) Każda z nich jest cudowna i jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie warte są docenienia i licznych subskrypcji na kanale!
A może znacie jeszcze innych polskich booktuberów na których warto zwrócić uwagę? Co sądzicie o tych? Czekam na Wasze opinie z niecierpliwością!

Jestem przeciętną nastolatką o nieprzeciętnej wyobraźni i biblioteczce. Uwielbiam wyzwania, godziny spędzone na czytaniu, poznawaniu nowych światów, zakochiwaniu się od nowa i od nowa w bohaterach danego utworu. Wręcz żyje i oddycham słowami.

9 komentarze

Write komentarze
Martha Oakiss
AUTHOR
11 września 2015 19:24 delete

Dziękuję! Dziękuję! Bardzo dziękuję! ^^ Również miałabym problem z ograniczeniem ulubieńców

Reply
avatar
11 września 2015 19:27 delete

Jeżeli chodzi o męskiego booktubera to bardzo polecam Ci Roberta z CzytanieMoimTlenem - dopiero się rozkręca, ale już bardzo podobają mi się jego filmiki i wiem, że na pewno będę uważnie śledzić jego Youtubową działalność :) Z wymienionych przez Ciebie booktuberek nie oglądam tylko dwóch ostatnich i Abigail (5 filmik od góry), całą resztę uwielbiam <3

Reply
avatar
11 września 2015 19:53 delete

Ciekawe zestawienie. Dorzuciłabym Agę z O książkach inaczej, Roberta z Czytanie Moim Tlenem i Esę z Esa Czyta :)

Druga Strona Książek

Reply
avatar
Weronika W
AUTHOR
12 września 2015 16:15 delete

Trafiaś w samo sedno, ale dodałabym jeszcze Roberta z Czytanie Moim Tlenem :)

bookocholic.blogspot.com

Reply
avatar
14 września 2015 22:55 delete

A ja nie ;) Jak na razie, rzecz jasna! Robert bardzo dobrze się zapowiada, lecz przy doświadczeniu i stażu koleżanek powyżej nie klasyfikuje się w tym rankingu :)

Reply
avatar
15 września 2015 09:22 delete

Mam pewne braki w tym temacie, ale chętnie je uzupełnię :)

Reply
avatar
brak pomysłu
AUTHOR
17 września 2015 18:40 delete

Mało kogo z booktuberów oglądam. Jeszcze, bo czas to zmienić. :D

Reply
avatar
17 września 2015 18:50 delete

Koniecznie! Mam nadzieję, że moja lista Ci w tym pomoże ;)

Reply
avatar
Judyta Z
AUTHOR
22 września 2015 17:04 delete

Oglądam wszystkich, których podałaś :D Aczkolwiek ja też bardzo często zaglądam na amerykańskiego booktuba. Pozdrawiam.

houseofreaders.blogspot.com

Reply
avatar

Witaj! Podziel się ze mną swoją opinią na temat recenzowanej książki, opowiedz mi o przeczytanych przez Ciebie książkach o zabawnych wydarzeniach z życia wziętych! :)