sobota, 21 marca 2015

Najciekawsze premiery 2015 roku!

Zapowiedzi ciekawych książek na pozostałe miesiące bieżącego, 2015 roku pojawiają się niczym oszalałe sprawiając, że z niecierpliwością oczekuję kolejnego miesiąca wiedząc, że każdy z nich wiąże się z premierą przynajmniej jednej niesamowitej pozycji! Lista będzie uzupełniana na bieżąco :) Co jednak skłoniło mnie, by dopiero w marcu stworzyć taką listę? Zmiana decyzji wydawnictwa Amber w sprawie wydanie finału trylogii Laini Taylor. To dla mnie podwójny sukces, ponieważ kilka miesięcy temu kończąc drugą część Córki dymu i kości, wiedząc jednocześnie, że finał nie zostanie wydany, postanowiłam, że chcę coś zmienić, choćby spróbować; stworzyłam więc petycję, której zainteresowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Jeszcze raz pragnę PODZIĘKOWAĆ wszystkim osobom, które postanowiły złożyć podpis, bądź zapoznać się z serią. ZMIENILIŚMY COŚ, POKAZALIŚMY, że warto walczyć :) DZIĘKUJĘ.
Jednak przechodząc do sedna... Oto lista książek na których premierę czekam z niecierpliwością!
Rzecz jasna numer jeden nie będzie zaskoczeniem...
Tytuł: Sny Bogów i Potworów część 1 i 2
Autor: Laini Taylor
Premiera: część pierwsza; DOSTĘPNA!, część druga; DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: część 1; 304 strony
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 29,80 zł.

Na niebie Azji pojawił się legion aniołów i leci w dal, na zachód do Rzymu. Armia serafinów przedostała się do świata ludzi, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. To zapowiedź wielkiego starcia, w którym i ludzie, i chimery, i serafini będą walczyć, ginąć, wierzyć i kochać. Pojawią się nowi, okrutni wrogowie. Powstaną niezwykłe, niewyobrażalne sojusze. A Karou i Akiva w samym sercu wydarzeń będą zmagać się ze swoją miłością, marzeniami i przeznaczeniem…

________________________________________________________________________________
Tytuł: Dziedzictwo ognia    
Autor: Sarah J. Maas
Premiera: DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: -
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 39,90 zł

Trzecia część bestsellerowego „Szklanego Tronu”!
Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie.
Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów
_______________________________________________________________________________

Tytuł: Imperium ognia
Autor: Sabaa Tahir
Premiera: DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: -
Gatunek: ya, fantastyka
Cena okładkowa: -

Laia jest Naukowcem żyjącym w Martial Empire, które rządzone jest żelazną ręką. Kiedy jej brat zostaje aresztowany za zdradę, Laia pod przykrywką niewolnika wkracza do najlepszej Akademii Wojskowej Imperium, aby w zamian za uratowanie jej brata przed egzekucją, pomóc innym naukowcom-rebeliantom.
Elias jest najlepszym żołnierzem w akademii – i szczerze? Najbardziej niechętnym do działania. Elias rozważa militarną dezercję, ale zanim plan ma szansę na realizację, zostaje powołany do uczestniczenia w kolejnym, bezwzględnym konkursie mającym na celu wybrać nowego cesarza Martial.

Kiedy ścieżki Lai i Eliasa krzyżują się w Akademii, odkrywają, że ich losy są ze sobą bardziej powiązane, niż mogliby się spodziewać. A ich wybory zmienią przyszłość samego Imperium.

________________________________________________________________________________
Tytuł: Byliśmy łgarzami
Autor: E. Lockhart
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 240
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: 34,90 zł.


„Byliśmy łgarzami” to współczesna, wyrafinowana
 i trzymająca w napięciu powieść, która przebojem
 wdarła się na listy bestsellerów „New York Timesa”.

Szacowna i bogata rodzina spędza wakacje na prywatnej wyspie. Dwóch braci i ich piękna siostra zaprzyjaźniają się z charyzmatycznym rówieśnikiem o politycznych ambicjach. Łącząca ich relacja niebawem zmieni się w destrukcyjną więź. Wypadek. Tajemnica. Kłamstwo. Wielka miłość. Prawda.

______________________________________________________________________________

Tytuł: Malfetto. Mroczne piętno.
Autor: Marie Lu
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 380
Gatunek: young adult, fatasy
Cena okładkowa: -

Nowa książka Marie Lu, autorki bestsellerowej serii „Legenda”.

Historia toczy się w alternatywnej wersji renesansowych Włoch. Przez Europę przechodzi zaraza. Nieliczni chorzy, którzy przeżyli, okazują się być posiadaczami nadnaturalnych mocy. Głowna bohaterka – Adelina – to nastolatka, której sercem zawładnęła ciemność. Opowieść ukazuje jej pogrążanie się w złu.
_______________________________________________________________________________
Tytuł: Mara Dyer. Zemsta. 
Autor: Michelle Hodkin
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 464
Gatunek: young adult, thriller
Cena okładkowa: - 39, 90 zł.


Genialne połączenie literatury młodzieżowej z ciężkim, psychodelicznym thrillerem. W ostatniej części trylogii Mara musi stawić czoła rzeczywistości.

Trzecia część bestsellerowej serii o Marze Dyer. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna…

________________________________________________________________________________
Tytuł: Maybe someday
Autor: Colleen Hoover
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: 440
Gatunek: new adult
Cena okładkowa: 34, 90 zł.

Nowa książka autorki powieści „Hopeless”

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.

Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…
„Maybe Someday” to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.
________________________________________________________________________________
Tytuł: MY HEART and other BLACK HOLES 
Autor: Jasmine Warga
Premiera: 2016
Wydawnictwo: Wydawnictwo Burda
Ilość stron: -
Gatunek: new adult
Cena okładkowa: - 

Szesnastoletnia Aysel jest kujonem. I ma obsesję na punkcie swojej śmierci. Z matką, która ledwo może patrzeć na swoją córkę, kolegami, którzy szepczą za jej plecami i ojcem, którego popełnione przestępstwo wstrząsnęło jej małym miasteczkiem, Aysel jest gotowa przekształcić swoją potencjalną energię w nicość.


Jest tylko jeden problem: nie jest pewna, czy ma wystarczająco odwagi, aby zrobić to sama. Ale gdy trafia na stronę internetową z sekcją nazwaną „Samobójczy Partnerzy”, Aysel jest przekonana, że znalazła idealne rozwiązanie: nastoletni chłopak o nicku FrozenRobot (znany również jako Roman), którego wciąż nawiedza rodzinna tragedia, szuka partnera.


Mimo że Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, stopniowo zaczynają wypełniać sobie nawzajem ich smutne życia. Ale im bardziej konkretny staje się ten samobójczy pakt, tym bardziej Aysel zaczyna zadawać sobie pytanie, czy na pewno tego chce. Ostatecznie będzie musiała wybrać pomiędzy chęcią odebrania sobie życia, a przekonaniem Romana do życia, aby mogli wspólnie odkryć potencjał ich połączonych energii. Z wyjątkiem tego, że Romana może wcale nie być tak łatwo przekonać…
________________________________________________________________________________
Tytuł: Delirium - opowiadania
Autor: Lauren Oliver
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Ilość stron: 360
Gatunek: young adult, dystopia
Cena okładkowa: -

Opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa.

W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.

Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?
_______________________________________________________________________________
Tytuł: Cudowne tu i teraz 
Autor: Tim Tharp
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Bukowy las
Ilość stron: 368
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: -

Sutter Keely to rozrywkowy gość, który poderwie do
 tańca największego smutasa. W szkole daleko mu do 
orła, nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi
 większość życia, składając koszule w sklepie z 
męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne 
kobiet, a dobry alkohol potrafi sprawić, że życie
 jest absolutnie fantastyczne.

Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka. Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Jednak okazuje się, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory. Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, że po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć… 
________________________________________________________________________________
Tytuł: Zakon Mimów
Autor: Samantha Shannon
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: -
Gatunek: young adult, sci-fi
Cena okładkowa: 34, 90 zł.

Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Nikt z ocalałych nie może czuć się bezpiecznie.

Paige musi za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy jednak najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o wytworach wyobraźni nawiedzonej dziewczyny?


Refaici wiedzą, że ich sekret nie jest już bezpieczny. Wyłaniają się z cieni, by wyeliminować zagrożenie. Paige nie może pozostać w miejscu. Nie może nikomu zaufać.

Rozpoczyna się polowanie na sennego wędrowca. 
_______________________________________________________________________________
Tytuł: Zabójczyni
Autor: Sarah J. Maas
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 462
Gatunek: young adult, fantasy
Cena okładkowa: 39, 90 zł.

Fantastyczna gratka dla miłośników pięknej i bezwzględnej „Zabójczyni”!

Specjalnie dla fanów – wyjątkowe zbiorcze wydanie czterech historii o Celaenie Sardothien, które poprzedzają akcję „Szklanego tronu”.
W jednym tomie ukażą się aż cztery minipowieści: „Zabójczyni i władca piratów”, „Zabójczyni i Czerwona Pustynia”, „Zabójczyni i podziemny świat” oraz „Zabójczyni i imperium Adarlanu”.
_______________________________________________________________________________
Tytuł: Wypowiedz jej imię
Autor: James Dawson
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 256
Gatunek: young adult, paranormal, thriller
Cena okładkowa: -

Kolejny po – Hollow Pike i Cruel Summer – horror dla młodzieży autorstwa specjalisty gatunku, brytyjskiego pisarza Jamesa Dawsona – laureata nagrody Queen of Teen.

Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?

________________________________________________________________________________

Tytuł: The Kill Order 
Autor: James Dashner
Premiera: 18 listopad 2015
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Ilość stron: -
Gatunek: young adult, dytopia
Cena okładkowa: -

Przed powstaniem DRESZCZu, przez zbudowaniem Strefy, przed tym, jak Thomas wszedł do labiryntu, rozbłyski słoneczne uderzyły w ziemię i sprawiły, że na rodzaj ludzki spadła pożoga.

Mark i Trina byli tam, kiedy to się stało, ale przetrwali. Ale przetrwanie rozbłysków było niczym w porównaniu z tym, co miało przyjść potem. Teraz pożoga wściekłości i szaleństwa rozprzestrzenia się wzdłuż Stanów Zjednoczonych.Co gorsza, zaczyna mutować, a wszystkie dowody wskazują na to, że ludzkość upadnie przed nią na kolana.
Mark i Trina są przekonani, że istnieje sposób, aby uratować tych, którzy pozostali od popadnięcia w obłęd. I co więcej – są zdeterminowani, aby ten sposób znaleźć – o ile pozostaną żywi. Ponieważ w tym nowym, zdewastowanym świecie, każde życie ma swoją cenę. A dla niektórych jesteś więcej wart martwy niż żywy.
________________________________________________________________________________
Tytuł: Magisterium. Próba żelaza.
Autor: Holly Black, Cassandra Clare
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 320
Gatunek: fantasy, teen
Cena okładkowa: - 


Pierwsza z czterech powieści autorki bestsellerowej powieści dla młodzieży – Cassandry Clare.

Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.


W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom.


Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc. Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.

________________________________________________________________________________
Tytuł: Po zmierzchu
Autor: Alexandra Bracken
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 480
Gatunek: young adult, sci-fi
Cena okładkowa: - 


Ostatnia część bestsellerowej trylogii „Mroczne umysły”.

Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie.

Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci. Gdy jest się odpowiedzialnym za los całego pokolenia, nie ma miejsca na błędy. Jeden fałszywy ruch może wzniecić iskrę, która podpali świat.

MROCZNE UMYSŁY NIGDY NIE GASNĄ PO ZMIERZCHU

________________________________________________________________________________
Tytuł: Messenger of Fear
Autor: Michael Grant
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: -
Gatunek: paranormal
Cena okładkowa: -

Jeśli masz w sobie zło, ono cię odnajdzie… Mara budzi się w krainie zeschniętej trawy, nagich drzew i ciężkiej mgły. Nie pamięta, kim jest, ani skąd się tu wzięła, a jedyna osoba, która mogłaby odpowiedzieć na te pytania, nie ma zamiaru tego robić… Zamiast udzielić wyjaśnień, mężczyzna w czarnym płaszczu mówi Marze, że oto została jego asystentką, pomocnicą kogoś, kto zajmuje się ściganiem ludzi, którzy czynią zło i zasłużyli na karę…
________________________________________________________________________________
Tytuł: Starter
Autor: Lissa Price
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 400
Gatunek: sci-fi, dystopia, ya
Cena okładkowa: 34, 90 zł

Callie straciła swoich rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat. Ona i jej młodszy brat, Tyler, uciekają, żyjąc jako osadnicy razem z ich przyjacielem Michaelem i walczą ze regenatami, którzy byliby w stanie zabić ich choćby dla ciastka.

Jedyną nadzieją Callie jest „Prime Destinations”, niepokojące miejsce w Beverly Hills, rządzone przez tajemniczą postać znaną jako Old Man. Ukrywa on nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Enders’om – seniorom, którzy chcą być znowu młodzi. Callie wie, że pieniądze utrzymają ją, Tylera i Michaela żywych, więc zgadza się być dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie ma awarię i Callie budzi się w życiu Helen – kobiety, która wypożyczyła jej ciało. Mieszka w jej domu, jeździ jej samochodami i umawia się z wnukiem senatora. Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że Helen zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezowanie – a plany Prime Destinations są dużo gorsze niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić…

________________________________________________________________________________
Tytuł: Światło, którego nie widać
Autor: Anthony Doerr
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Czarna owca
Ilość stron: -
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: 39,99 zł.

Marie-Laure mieszka w Paryżu tuż przy Muzeum Historii Naturalnej, w którym pracuje jej ojciec. Kiedy dziewczynka kończy 6 lat traci wzrok, tata buduje dla niej wierną makietę miasta, by mogła się swobodnie poruszać w sąsiedztwie i zawsze znaleźć bezpieczną drogę do domu. W wieku 12 lat Marie-Laure wraz z ojcem uciekają z okupowanego przez nazistów Paryża do Saint-Malo, i zamieszkują w domu nad brzegiem morza.

Werner Pfennig, wychowanek domu dziecka dorasta z młodszą siostrą w Zagłębiu Ruhry. Podczas jednej z zabaw znajduje radio, wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Dzięki swoim umiejętnościom zostaje wcielony do Wehrmachtu, gdzie służy w elitarnej grupie żołnierzy zajmującej się namierzaniem wrogich transmisji radiowych. Po powrocie z frontu wschodniego trafia do Saint-Malo w Bretanii, gdzie w sierpniu 1944 roku, podczas oblężenia miasta przez wojska amerykańskie, spotyka przypadkowo Marie-Laure i ratuje jej życie…

Tak zaczyna się poruszająca historia zakazanej miłości dwojga ludzi, która najpierw zachwyciła Amerykanów, a wkrótce cały świat.`
________________________________________________________________________________
Tytuł: A Court of Thorns and Roses 
Autor: Sarah J. Maas
Premiera: (niestety) 2016
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: -
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: -

Kiedy dziewiętnastoletnia łowczyni Feyre zabija w 
lesie wilka, pojawia się przypominająca bestię 
kreatura i żąda zadośćuczynienia. Zaciągnięta do
zwodniczo magicznej krainy, którą zna tylko 
z legend, Feyre odkrywa, że jej prześladowca 
nie jest zwierzęciem, ale Tamlinem – jednym ze śmiercionośnej, nieśmiertelnej rasy wróżek, która kiedyś rządziła tym światem.

Wraz z upływem czasu, gdy przebywa u jego boku, jej uczucia do Tamlina przemieniają się z lodowatej wrogości w ognistą pasję, która płonie w każdym kłamstwie i ostrzeżeniu, jakie mówiono jej o tym pięknym i niebezpiecznym świecie Fae. Ale starożytny, przeklęty cień, który pojawił się nad światem wróżek zaczyna się rozprzestrzeniać, 
________________________________________________________________________________
Tytuł: Każdego dnia...
Autor: David Levithan
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ilość stron: 312
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: 33 zł.

Szesnastoletni A – codziennie budzi w ciele innej osoby: bywa czarnoskórą seksbombą, wątłym Azjatą, otyłym, spoconym białym chłopakiem. Czasem budzi się jako bezdomny narkoman, innym razem jako potencjalna samobójczyni… Zachowuje swoją jaźń i stara się jak najmniej ingerować w życie osób, których ciało zamieszkuje – co czasu, gdy poznaje Rhiannon, dziewczynę aroganckiego Justina…

________________________________________________________________________________
Tytuł: These broken stars
Autor: Amie Kaufman
Premiera: 2016
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: -
Gatunek: young adult, science-fiction
Cena okładkowa: -

To noc była jak każda inna na pokładzie Icarusa. Ale w tą noc dochodzi do katastrofy: ogromny luksusowy spaceliner zostaje wyszarpany z nadprzestrzeni i spada prosto na najbliższą planetę. Lilac LaRoux i Tarver Merendsen ocaleli. I wszystko wygląda na to, że są zupełnie sami.

Lilac jest córką najbogatszego człowieka we wszechświecie. Tarver pochodzi znikąd, po prostu młody bohater wojenny, który dawno temu nauczył się, że dziewczyny takie jak Lilac są bardziej kłopotliwe niż wartościowe. Ale mogąc polegać tylko na sobie, Lilac i Tarver muszą współpracować podczas krętej podróży przez niesamowity, opuszczony teren w poszukiwaniu pomocy.

Wówczas, na przekór wszystkiemu, Lilac i Tarver znajdują dziwne błogosławieństwo w tragedii, która rzuciła ich sobie nawzajem w ramiona. Bez nadziei na wspólną przyszłość w ich własnym świecie, zaczynają się zastanawiać – czy będzie lepiej zatrzymać się tutaj na zawsze?

Wszystko się zmienia, gdy odkrywają prawdę ukrytą w mrożących podszeptach, które nawiedzają każdy ich krok. Lilac i Tarver mogą znaleźć sposób na wydostanie się z tej planety. Ale nie będą już wtedy tymi samymi ludźmi jakimi byli, gdy na niej wylądowali.
________________________________________________________________________________
Tytuł: Ruina i rewolta
Autor: Leigh Bardugo
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Ilość stron: -
Gatunek: young adult, fantasy
Cena okładkowa: 38, 90 zł.

              Elektryzujący finał Trylogii Grisza!

Stolica upadła. Darkling przejął władzę nad Ravką i zasiada na swym ciernistym tronie. Los narodu spoczywa teraz w rękach pokonanej Przyzywaczki Słońca, zhańbionego tropiciela i rozgromionych niedobitków wielkiej niegdyś, magicznej armii.

Zaszyta głęboko w pradawnej sieci tuneli oraz jaskiń, osłabiona Alina musi oddać się pod wątpliwą opiekę Apparata i fanatyków, którzy czczą ją jako Świętą. Planuje jednak coś innego – chce zapolować na nieuchwytnego ptaka, i żywi nadzieję, że książę-banita nie zginął.

Pośpiesznie szukając wraz z Malem ostatniego wzmacniacza Morozova, Alina będzie musiała zawrzeć nowe sojusze i odłożyć na bok dawne niesnaski. Jednak w mairę jak odkrywa tajemnice Darklinga, odsłania przeszłość, która na zawsze zmieni to, jak pojmuje łączącą ich więź oraz własną moc. Tylko ognisty ptak uchroni Ravkę przed zniszczeniem – a może się okazać, że ceną za jego zdobycie będzie przyszłość, o którą Alina walczy.
_______________________________________________________________________________
Tytuł: Fangirl
Autor: Rainbow Rowell
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 380
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: -

Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak
 ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego.
Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi.
Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać
fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem.
Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.

Mimo że tak różne, dziewczyny są nierozłączne.

Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Levi’ego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty).

„Fangirl” to opowieść o przyjaźni wbrew różnicom i o trudnej sztuce dojrzewania. To historia o ludziach, którzy kochają książki tak bardzo, że stają się one ich całym światem.
_______________________________________________________________________________
Tytuł: Panic
Autor: Lauren Oliver
Premiera: 2016
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: -
Gatunek: young adult, dystopia
Cena okładkowa: -

Panika rozpoczęła się jak wiele innych rzeczy w Carp, 12-tysięcznym miasteczku w szczerym polu – było lato i nie było nic innego do roboty.

Heather nigdy nie myślała, że będzie rywalizować w Panice, legendarnej grze dla absolwentów, gdzie stawki są wysokie a nagroda jeszcze wyższa. Nigdy nie myślała o sobie jako nieustraszonej, osobie, która będzie walczyć, by się wyróżnić. Ale gdy odnajduje coś o co warto walczyć, odkrywa, że jest odważniejsza niż kiedykolwiek myślała.

Dodge nigdy nie bał się Paniki. Jest pewien, że jego sekret będzie go napędzał i koniec końców zapewni mu zwycięstwo. Ale nie wie, że nie jest jedynym, który ma tajemnice. Każdy ma o co grać.

Dla Heather i Dodge, gra przyniesie ze sobą nowe sojusze, nieoczekiwane odkrycia, oraz możliwość posmakowania pierwszej miłości i wiedzę, że czasem rzeczy których najbardziej się boimy są nam niezbędne.
____________________________________________________________________________
Tytuł: Oddam Ci słońce
Autor: Jandy Nelson
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 376
Gatunek: contemporary, ya
Cena okładkowa: -

Jude

Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem…

Noah

Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być.
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…

___________________________________________________________________________

Tytuł: Ogniste oczyszczenie
Autor: Francesca Haig
Premiera: jesień 2015
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 352
Gatunek: dystopia, ya 
Cena okładkowa: 39, 90 zł. 

Urodzili się razem i umrą razem.
Bliźniaki: perfekcyjna Alfa i zmutowana Omega. Jedyna rzecz, którą będą dzielić w życiu, to moment śmierci.
Omegi żyją w poniżeniu, odseparowane od rodzin i świata. Alfy to elita. Wiodą życie przyjemne i wygodne, a myśl o utraconym rodzeństwie odsuwają daleko od siebie.
Cass i Zach to z pozoru rodzeństwo idealne: żadne z nich nie wykazuje mutacji właściwej Omedze. Jednak Cass skrywa pewien sekret, a Zach nie cofnie się przed niczym, by go odkryć.
Czy uda się im zwycięsko przejść próbę, którą szykuje im los? Czy ocalą świat i braterską miłość?

___________________________________________________________________________
Tytuł: Zagubiono, znaleziono
Autor: Brooke Dawvis
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Czarna owca
Ilość stron: 280
Gatunek: -
Cena okładkowa: 29,99 zł.

Wzruszająca powieść o tym, czym naprawdę są miłość i życie.

Siedmioletnia Millie uświadamia sobie, że wszystko dokoła niej umiera. W swojej Księdze Umarlaków odnotowała już śmierć dwudziestu siedmiu różnych stworzeń. Teraz musi do niej wpisać swojego ojca.

Agatha ma osiemdziesiąt dwa lata i od śmierci męża nie wychodzi z domu. Siedzi przy oknie, ukryta za zasłonami i bluszczem, i wrzeszczy na przechodniów, wyładowując swój gniew na obcych ludziach. Aż do dnia, gdy po drugiej stronie ulicy dostrzega dziewczynkę.

Karl ma osiemdziesiąt siedem lat, kiedy jego syn przywozi go do domu starców, całuje go w policzek na pożegnanie i znika. Wtedy właśnie Karl przeżywa chwilę umysłowej klarowności. Ucieka z domu starców i wyrusza na poszukiwania czegoś innego.

Troje zagubionych ludzi, którzy muszą się odnaleźć. Millie, Agatha i Karl łamią zasady i dzięki temu odkrywają sens życia.

Poznaj historię, w której zakochał się świat.
___________________________________________________________________________
Tytuł: Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań
Autor: Stephanie Perkins i inni 
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 400
Gatunek:  ya 
Cena okładkowa: 37, 90 zł.

W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent.

Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…

Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.
___________________________________________________________________________
Tytuł: Playlist for the dead
Autor: Michelle Falkoff
Premiera: DOSTĘPNE!
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 300
Gatunek:  ya 
Cena okładkowa: 32,90 zł.

Najpierw była impreza. Potem bójka. Następnego ranka
Hayden, najlepszy przyjaciel Sama, nie żyje. Zostawił
tylko playlistę z dołączonym liścikiem: „Dla Sama –
posłuchaj, a zrozumiesz”. Chcąc poznać prawdę o tym,
co się wydarzyło, Sam musi polegać na piosenkach z listy i włas­nych wspomnieniach. Z każdym kolejnym utworem jednak uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak sądził. I że uda mu się poskłada historię swojego przyjaciela z roz­rzuconych kawałków tylko wtedy, gdy wyjmie z uszu słuchawki i otworzy oczy na ludzi doo­koła. I że to może zmienić jego własną historię.
Szczera, bolesna i fascynująca opowieść o stracie, gniewie i wyrastaniu z przyjaźni, która za­wsze nas określała; o trudnym procesie tworzenia siebie na nowo; i o znajdowaniu nadziei, gdy wydawałoby się, że przepadła na zawsze.
___________________________________________________________________________
Tytuł: Niezwyciężona. Pojedynek
Autor: Marie Rutkoski
Premiera: 18 listopad 2015
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 380
Gatunek:   
Cena okładkowa: 34,90 zł.


Pierwszy tom emocjonującej trylogii, pełnej zakulisowych szeptów i salonowych zdrad!

Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz…
Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.

Pojedynek to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?
___________________________________________________________________________
Tytuł:  Serce ze szkła                                       
Autor: Kathrin Lange
Premiera: DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: -
Gatunek: ya, fantastyka
Cena okładkowa: 39,90 zł.


Juli nie jest szczególnie zachwycona, gdy ojciec prosi ją, by spędziła zimową przerwę świąteczną na wyspie Martha’s Vineyard. Jej zadaniem ma być rozweselenie Davida, syna pracodawcy ojca Juli, którego narzeczona niedawno zginęła, spadając z klifu.

Po przybyciu na wyspę odczuwa budzącą grozę aurę domu i spotyka zamkniętego w sobie Davida. Mimo że przystojny chłopak traktuje Juli chłodno, ona jest nim coraz bardziej zafascynowana. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że wiele kobiet na wyspie zginęło tragiczną śmiercią, a wszystko podobno za sprawą dziewiętnastowiecznej klątwy, od wielu lat skłaniającej młode kobiety do rzucenia się z urwiska w morską otchłań. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy i przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co iluzją.

Kiedy zakocha się w Davidzie, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
___________________________________________________________________________
Tytuł:  Bezlitosne ostrze pamięci                                     
Autor: Anderson Halse Laurie
Premiera: DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Lucky
Ilość stron: 336
Gatunek: ya
Cena okładkowa: 34,90 zł.


Hayley Rose wygląda jak przeciętna nastolatka i stara się prowadzić normalne życie, jednak musi stawić czoło problemom, o których nie śniło się jej rówieśnikom.

Przez kilka lat podróżowała po stanach z ojcem, weteranem wojennym, który starał się uciec przed demonami przeszłości. Postanowił jednak wrócić do rodzinnego miasta, aby dziewczyna skończyła szkołę. Oboje zmagają się z przeszłością byłego kapitana amerykańskiej armii. Mężczyzna stara się zapomnieć o krwawych doświadczeniach, popadając w różne nałogi, przez co często wpada w szał i traci panowanie nad sobą. Natomiast Hayley stara się chronić ojca przed nim samym.

Jak poważnym i zarazem przerażającym problemem jest zespół stresu pourazowego możemy się przekonać dopiero wtedy, gdy staramy się ratować przed samounicestwieniem ukochaną osobę.

„W niektórych momentach wstrząsająca, w innych zabawna, ta książka jest tak doskonale napisana, że chciałam dać Hayley swój numer telefonu,aby w ciężkich chwilach miała przyjaciela. Doprawdy – czy ktoś inny potrafi stworzyć postacie nastolatek przeżywających w swym życiu ogromne trudności, z tak wielkim realizmem, wdziękiem i zaangażowaniem jak Laurie Halse Anderson?

Jodi Picoult, autorka bestsellerów „To, co zostało” oraz „Z innej bajki”.
___________________________________________________________________________
Tytuł:  Księga wyzwań Dasha i Lily                                
Autor: Rachel Cohn i David Levithan
Premiera:  2015
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ilość stron: 312
Gatunek: ya
Cena okładkowa: 34,90 zł.


Pełna wdzięku romantyczna historia z książkami, przedświąteczną gorączką i bożonarodzeniowym Manhattanem w tle.

„W środku znajdziesz wskazówki. Jeśli chcesz je poznać, przewróć stronę. Jeśli nie – proszę, odłóż notatnik na półkę”. Zainspirowana przez szczęśliwie zakochanego brata, szesnastoletnia Lily zostawia czerwony notatnik pełen wyzwań na ulubionej półce w swojej ulubionej księgarni. Notes czeka na odpowiedniego chłopaka, który odważy się podjąć grę. Ciekawski, ironiczny, lekko cyniczny Dash nie boi się zagadek – Księga Wyzwań staje się dla niego odskocznią od codzienności, której nieświadomie szukał.
Dash i Lily urządzają podchody na wielką skalę – szukają notesu (i siebie) po całym Manhattanie. Podczas gry zaczyna rodzić się uczucie. Tylko czy na żywo zrobią na sobie równie dobre wrażenie, co na papierze? To może okazać się największym wyzwaniem…
___________________________________________________________________________
Tytuł:  7 dni                             
Autor: Eve Ainsworth
Premiera:  DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Zielona sowa
Ilość stron: 288
Gatunek: teen
Cena okładkowa: -


Jess jest zastraszana przez swoją rówieśnice Kez. Z tego powodu jej bezpiecznie życie szkolne, zmienia się w piekło. Kez ma również mnóstwo problemów, ale wciąż pociesza ją fakt, że jest lepsza od Jess – a przynajmniej tak myśli… Bezkompromisowo i celnie ujęty problem, z którym borykają się nastolatki na co dzień.
___________________________________________________________________________
Tytuł: Czy wspomniałam, że cię kocham?
Autor: Estelle Maskame
Premiera:  DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Feeria Young
Ilość stron: 408
Gatunek: ya
Cena okładkowa: -


Pierwszy tom uzależniającej opowieści o zakazanej miłości pióra nastoletniej debiutantki!

Estelle Maskame zaczęła zamieszczać kolejne rozdziały swojej książki na platformie Wattpad, gdy miała 17 lat. Od razu zyskała rzesze wiernych czytelniczek i została nazwana „głosem pokolenia”. Oficjalnej premiery pierwszego tomu i kolejnych części książki z niecierpliwością oczekują fani z całego świata.

Rodzice Eden Munro rozwiedli się już kilka lat temu, i od tego czasu dziewczyna nie widziała swojego ojca. Teraz jedzie z Portland do Santa Monica w Kalifornii, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną: żoną i jej trzema synami, z których każdy jest obdarzony silnym charakterem. Najstarszy z nich, Tyler Bruce, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego, kompletne przeciwieństwo przyrodniej siostry. On i jego paczka biorą Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć zupełnie nowych dla niej przeżyć – imprez, plażowania i… łamania zasad. Tyler pozostaje dla niej zagadką, a im bardziej stara się go rozgryźć, tym mniej o nim wie i tym bardziej czuje, że rodzi się między nimi coś więcej. A przecież nie powinna interesować się swoim przyrodnim bratem w ten sposób. To zakazane!

Ale jak powstrzymać uczucia, których nie da się opanować?
___________________________________________________________________________
Tytuł: Wszystkie jasne miejsca                        
Autor: Jennifer Niven
Premiera:  DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Bukowy las
Ilość stron: 428
Gatunek: ya
Cena okładkowa: 39,90 zł.


Odważna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i dwojgu młodych ludzi, którzy znajdują siebie nawzajem, gdy stoją na skraju przepaści.

Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka – znajdując – czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry.
Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który, jak się okazuje, wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.
___________________________________________________________________________
Tytuł: Zapytaj Księżyc                       
Autor: Nathan Filer
Premiera:  DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 320
Gatunek: ya
Cena okładkowa: -


„Opowiem wam co się stało, bo to dobry sposób, aby przedstawić mojego brata. Ma na imię Simon. Myślę, że go polubisz. Ja naprawdę go lubię. Ale kilka stron dalej Simon będzie martwy. A od tamtej pory nigdy już nie był taki sam.” Matthew z dużą dozą determinacji i szczerości postanawia spisać swoją historię. Czy przyczynił się do śmierci swojego brata Simona, ponieważ ten niósł go do domu po pewnym pechowym upadku? Do zdarzenia doszło letnią nocą 1999 roku, gdy obaj bracia wymknęli się ukradkiem z przyczepy kampingowej usytuowanej na malowniczym, lecz niebezpiecznym klifowym wybrzeżu półwyspu Portland. Dziewięcioletni Matthew wyciągnął Simona z łóżka, ponieważ chciał mu pokazać coś ciekawego. Ta z pozoru niewinna nocna eskapada zakończyła się tragicznie. Od tej pory w życiu dziewięcioletniego Matthew pojawił się zamęt. Czuł się odpowiedzialny za śmierć starszego brata.

Niemal dekadę później, Matthew trafia do szpitala psychiatrycznego. Od pierwszych stron spisywanej przez siebie książki, powraca do wydarzeń sprzed lat i choć o samym wypadku mówi niewiele, wiemy, że nęka go poczucie winy, a śmierć brata wywarła ogromny wpływ na całe jego późniejsze życie.
___________________________________________________________________________
Tytuł: Stacja jedenaście                      
Autor: Emily St. John  Mandel
Premiera:  17 listopad 2015
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Ilość stron: -
Gatunek: science fiction/ dystopia
Cena okładkowa: -


Wstrząsająca, niesamowicie przejmująca "Stacja Jedenaście" to powieść, której akcja toczy się w ponurych czasach po upadku cywilizacji i przedstawia niezwykłą historię hollywoodzkiego gwiazdora, jego niedoszłego ratownika oraz wędrującej grupy artystów, przemierzającej zniszczone tereny Wielkich Jezior i gotowej oddać wszystko w imię sztuki i człowieczeństwa.

Pewnej zimowej nocy znany aktor, Arthur Leander, umiera na zawał serca podczas wystawiania "Króla Leara". Były paparazzi, Jeevan Chaudhary, szkolący się teraz na ratownika medycznego, jest na widowni i rusza Arthurowi na pomoc. Dziecięca aktorka, Kirsten Raymonde, obserwuje w przerażeniu jak Jeevan próbuje bez skutku uratować aktora. Arthura umiera. Tej samej nocy, kiedy Jeevan wraca z teatru do domu, rozprzestrzenia się straszliwy wirus. Szpitale są przepełnione, a Jeevan i jego brat barykadują się w mieszkaniu, jedynie nasłuchując wystrzałów z broni i patrząc z oddali, jak coraz więcej samochodów tamuje ruch na autostradach. Życie wokół nich się rozpada.

Mija piętnaście lat. Kirsten jest aktorką wędrującą z Podróżującą Symfonią. Ta mała grupa artystów przechadza się między osadami tego nowego, odmienionego świata i razem wystawia dzieła Szekspira a oraz gra muzykę dla tych nielicznych, którzy przeżyli epidemię. Z boku ich karawany oraz wytatuowana na ramieniu Kirsten, widnieje kwestia ze "Star Treka": „Samo przetrwanie nie wystarcza”. Kiedy jednak Symfonia dociera do St. Deborah Przy Wodzie, napotyka tam nieobliczalnego proroka, wykopującego puste groby dla tych, którzy odważyli się opuścić jego osadę.
___________________________________________________________________________
Znaleźliście coś dla siebie? A może znacie jakieś inne ciekawe premiery tego roku?
Zachęcam również do polubienia fanpage'a strony na facebooku :) 

16 komentarzy:

 1. Z wszystkimi wymienionym przez ciebie pozycjami się zgadzam :) Tylko portfel marudzi... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza okładka zajęła całą moją uwagę. :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy tylko nadzieję, że wydawnictwo jej nie zmieni :)

   Usuń
 3. Ja sięgnę po Zemstę, ale przede mną jeszcze dwie wcześniejsze części :D Po kontynuację Umysłów za to nie sięgnę w życiu, II część w ogóle mi się nie spodobała

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładki zaczne, ale ciekawe jak treść książek.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. W 99% moje wyczekiwane książki ;P

  wsrodregalow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Twój blog został przeze mnie nominowany do Liebster Blog Award! Serdecznie zapraszam do umieszczenia swoich odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania :)

  http://bookcasemonster.blogspot.com/2015/03/liebster-blog-award-1.html

  Pozdrawiam i zapraszam do wspólnej zabawy :D

  OdpowiedzUsuń
 7. These broken stars ma cudną okładkę *.*
  Fluff

  OdpowiedzUsuń
 8. "Wypowiedz jej imię " zaciekawił mnie ten tytuł , ale z chęcią bym przeczytała wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o premierach książek Maas... i o ile Zabójczynię dorwałam od razu po wyjściu, to nie wiem, na co czekam bardziej... Na kontynuacje Szklanego Tronu czy tą nową serię (bo wygląda mi to na serię, o ile się nie mylę)..? Nie mogę się doczekać powrotu Celaeny... jednak opis A Court of Thorns and Roses jest interesujący... i może gdybym nie znała stylu autorki, to pomyślałabym, że to będzie kolejna książka, jakich wiele. Jednak wiem, że nie. i to sprawia, że jestem jeszcze bardziej ciekawa... ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka z tych książek już mam, a na kolejne kilka czekam z zapartym tchem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. A wiesz może czy będzie publikacja 2 części papierowych samolotów Dawn O'Porter? Oryginalny tytuł to "goose" i nigdzie nie mogę znaleść informacji na temat jej premiery w Polsce :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nic mi na ten temat nie wiadomo. O ile się orientuje wydawnictwo YA nie wspomniało o kontynuacji, najlepiej jednak spytać się u źródła. Napisz do nich! :)

   Usuń
 12. "Panic" zostało wydane w "Delirium. Opowiadania" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale "Panic" to osobna, dość duża objętościowo książka, podczas gdy "Delirium. Opowiadania" to dodatek do serii "Delirium" ;) Na pewno, więc nie zostało wydane w tej książce :) Być może była tam zapowiedź tej książki, bądź fragment :)

   Usuń

Dzień dobry (czy też dobry wieczór) drogi książkoholiku!
Każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz to dla mnie ogromna dawka motywacji. Chętnie poczytam o Twoich przemyśleniach względem omawianej pozycji, postu, odpowiem na nurtujące Cię pytania, postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, by Ci pomóc!
Koniecznie pozostaw również link do swojej działalności internetowej.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia