wtorek, 13 stycznia 2015

2015 | Zimowe premiery, czyli jak zbankrutować przed wiosną

Styczeń już niemalże w połowie za nami, a ja mam dla Was nieco spóźnione podsumowanie najgorętszych premier, przewidzianych na trzy najbliższe, zimowe miesiące. Niebawem na blogu, wedle zapowiedzi pojawi się przedpremierowa recenzja jednaj z tych książek. Bądźcie czujni!
Wydawnictwa zwariowały! Dawno nie pamiętam by moja książkowa (nigdy, w sumie niekończąca się lista) w tak krótkim czasie została przedłużona o tak wiele, wspaniałych tytułów. Oto jednak jedynie 12 książek, których premiera odbędzie się już niedługo, umilając nam chłodne, zimowe wieczory. Co takiego przykuło moją uwagę? Zobaczcie sami!


Tytuł: Powiedz wilkom, że jestem w domu
Seria: Pojedyncza powieść
Autor: Carol Rifka Brunt
Premiera: 14.01.2015
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 400
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Mistrzowska, wzruszająca opowieść o stracie i nadziei. Wielka odwaga autorki w mierzeniu się z bólem młodej bohaterki. Obie wychodzą z tej próby zwycięsko.
June, bohaterka powieści, wrażliwa nastolatka przyjaźni się z wujem Finem. Gdy wuj umiera, wraz z nim odchodzi cały świat. Powieść pokazuje przejście ze świata dzieciństwa do dorosłości, uczy jak na nowo budować samego siebie, jak odnaleźć się w sytuacji straty.
Problem AIDS, społeczne wykluczanie, bezsilność a jednocześnie nadzieja tworzą niezwykłą emocjonalną kompozycję, która sprawia, że wzruszony czytelnik uzna tę powieść za ważny głos w dyskusji o psychologii okresu dojrzewania.
____________________________________________________________

Tytuł: Ostatni pociąg do Babilonu
Seria: Pojedyncza powieść
Autor: Charlee Fam
Premiera: 28. 01. 2015
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 250
Gatunek: young adult
Cena okładkowa:

Pozycja obowiązkowa dla fanów Alice Sebold i Johna Greena. Wspaniały debiut, powieść wypełniona czarnym humorem, inteligentnym dowcipem oraz duża ilością Jacka Danielsa.

Aubrey Glass posiada kolekcję listów pożegnalnych, napisanych na wypadek popełnienia samobójstwa. Obecnie, 5 lat po opuszczeniu domu rodzinnego, samobójstwo popełnia jej koleżanka Rachel…___________________________________________________________

Tytuł: Mara Dyer. Przemiana
Seria: trylogia Mara Dyer, tom 2
Autor: Michelle Hodkin
Premiera: 28.01. 2015
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 544
Gatunek: young adul, thriller
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Recenzja!

Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda. Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.
__________________________________________________________

Tytuł: Samodzielne studia
Seria: Testy, tom 2
Autor: Joelle Charbonneau
Premiera: Dostępne!
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 368
Gatunek: YA, dystopia
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Po wyczerpujących Testach Cia Vale została studentką pierwszego roku na Uniwersytecie. Choć rząd próbował wymazać z jej umysłu wspomnienia przerażających Testów, Cia pamięta. Próby ujawnienia okrutnych zbrodni stawiają ją samą i jej najbliższych w śmiertelnym niebezpieczeństwie… Druga część postapokaliptycznej trylogii porównywanej do Igrzysk śmierci.
__________________________________________________________


Tytuł: Czerwona królowa
Seria: Czerwona królowa, tom 1
Autor: Victoria Aveyard
Premiera: 18. 02. 2015
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 440
Gatunek: dystopia, young adult
Cena okładkowa: -
Recenzja!

„ – Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]
– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?”
____________________________________________________________

Tytuł: Eleonora & Park
Seria: Pojedyncza powieść
Autor: Rainbow Rowell
Premiera: 18. 03. 2014
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: -
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: 36,90 zł.
Recenzja!

Eleonora… nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego.

Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty.

Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę.
____________________________________________________________

Tytuł: Losing Hope
Seria: Hopeless, tom 2
Autor: Colleen Hoover
Premiera: 4. 02. 2015
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: -
Gatunek: new adult
Cena okładkowa: -
Recenzja!

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.

  Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.
____________________________________________________________

Tytuł: Kroniki Bane'a
Seria: Zbiór krótkich opowiadań, pojedyncza powieść
Autor: Cassandra Clare
Premiera: 14.01. 2015
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 492
Gatunek: urban-fantasty, young adult
Cena okładkowa: 39,99 zł.
Recenzja!

  Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców. Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom Darów Anioła i Diabelskich Maszyn postać czarownika Magnusa Banea, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli.
_________________________________________________________


Tytuł: Nieskończoność
Seria: Kroniki Nicka
Autor: Sherrilyn Kenyon
Premiera: 14.01. 2015
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 250
Gatunek: urban-fantasy, young adult
Cena okładkowa: 37,90 zł.  
  „Nazywam się Nick Gautier, oto historia mojego życia. Zacznijmy od sprawy zasadniczej, czyli jak sie wymawia moje nazwisko: Go-szej, a nie „Go-ti-ee czy”czy „Goa-czej”. W moim nazwisku brakuje h, bo jak twierdzi moja mama jesteśmy biedni i nie stać nas na dodatkową literę. Nie jestem jakimś ekstrawaganckim francuskim projektantem mody. Jestem zwykłym chłopakiem którego mama jest striptizerką, a ojciec zawodowym przestępcą.”

 Nick Gautier ma 14 lat i jest zwyczajnym chłopkiem, który wpadł w nieodpowiednie towarzystwo. Gdy jednak przychodzi co do czego, Nick postanawia nie zejść na ścieżkę przestępstwa i odmawia napaści na niewinnych turystów. Koledzy zwracają się wtedy przeciwko niemu. Już się wydaje, że życie Nicka dobiega końca gdy jednak rozpoczyna sie nowe. Kyrian z Tracji nie jest zwykłym pogromcą wampirów, lecz Mrocznym Łowcą, który wprowadza Nicka w nieznany, niewyobrażalny świat. Nick musi teraz stawić czoła innym wrogom, w porównaniu z którymi starzy wyglądają jak mięczaki.
____________________________________________________________

Tytuł: Gniewna gwiazda
Seria: Kroniki Czerwonej Pustyni, tom 3
Autor: Moira Young
Premiera: 11. 02. 2015
Wydawnictwo: Literacki Egmont
Ilość stron: 448
Gatunek: dystopia, young adult
Cena okładkowa: 39,90 zł.
Saba szykuje się do ostatecznej rozgrywki z DeMalo. Tymczasem on chce, żeby do niego dołączyła, stworzyła wspaniały świat – Nowy Eden. I została z nim już na zawsze. Serce Saby jest jednak przy Jacku. Rozpoczyna się walka z Tontonem. Niestety szanse buntowników są zatrważająco małe. Mimo to DeMalo składa Sabie kuszącą ofertę. Czy dziewczyna będzie w stanie mu odmówić? Jak bardzo poświęci się, by ratować ludzi, których kocha? Zapierający dech w piersiach ostatni tom trylogii Kroniki Czerwonej Pustyni!

Recenzja pierwszego tomu!
____________________________________________________________

Tytuł: Will Grayson, Wil Grayson
Seria: Pojedyncza powieść
Autor: John Green & David Levithan
Premiera: 18. 03. 2015
Wydawnictwo: Bukowy las
Ilość stron: -
Gatunek: young adult
Cena okładkowa: -
Jedna mroźna noc w najbardziej nietypowym zakątku Chicago i dwójka nastolatków, o nazwisku Will Grayson, których drogi się krzyżują. Światy Will Graysonów zderzają i splatają się. Ich życie obiera nowy i nieoczekiwany kierunek, ku romantycznemu tournee do serca i epickiej produkcji musicalu.

Zabawna, wzruszająca i głęboko wnikliwa, wspólna powieść Johna Greena i Davida Levithana, jest pełna zaangażowania dwóch serc i humoru, który zdobywa legiony wiernych fanów.
____________________________________________________________

Tytuł: Misja 100
Seria: The 100
Autor: Kass Morgan
Premiera: 4.02.2015
Wydawnictwo: Bukowy las
Ilość stron: 264
Gatunek: sci-fi, YA
Cena okładkowa: - 34,90 zł.

PRZEZ STULECIA NIKT NIE POSTAWIŁ STOPY NA ZIEMI. AŻ DO TERAZ

Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm ludzie mieszkają w stacji kosmicznej, dryfującej z dala od toksycznej atmosfery ojczystej planety. Zasoby kurczą się dramatycznie, dlatego liczebność populacji jest ściśle kontrolowana, a wykroczenia karane śmiercią. Czasu jest jednak coraz mniej. Władze kolonii decydują więc o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy planeta nadaje się do zamieszkania. Czy dla grupy wyrzutków będzie to szansa na nowe życie? A może przeciwnie – pewna śmierć?

Zesłańcy lądują na pięknej, dzikiej planecie, gdzie czają się niebezpieczeństwa, o jakich nikomu się nie śniło. W obliczu zagrożenia rodzą się konflikty, mające podłoże w tajemnicach z przeszłości. W domu nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są teraz ostatnią nadzieją na przetrwanie.
____________________________________________________________
Czekacie na którąś z tych książek? A może jakaś wpadła Wam w oko? Pochwalcie się swoimi planami!

6 komentarzy:

 1. no to po mnie.
  portfel pusty. :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie zabraknie pieniędzy :(
  Najbardziej wyczekuje Losing hope oraz Gniewna gwiazda. :D
  https://layshasky.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam niecierpliwie na jaguarowe premiery :D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Losing Hope i Magnus zdecydowanie :) a resztę jeszcze się zobaczy, ale widzę tutaj kilka tytułów, które mogłyby mnie zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym ,,Losing Hope" i ,,Will Grayson, Wil Grayson ". Zbankrutuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Losing Hope", "Will Grayson, Will Grayson", "Kroniki Bane'a" jestem jak najbardziej na TAK! Mimo tych wszystkich premier i tak zbankrutuję, bo są jeszcze książki, które są wydane, a jeszcze ich nie przeczytałam. Więc i tak wyjdę na minusie. XD Zapraszam do mnie: www.silava506.blogspot.com Znajdziesz tam recenzję, opowiadania i luźne przemyślenia książkocholiczki. Czytasz = Komentujesz | Pozdrawiam, Silava ;3

  OdpowiedzUsuń

Dzień dobry (czy też dobry wieczór) drogi książkoholiku!
Każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz to dla mnie ogromna dawka motywacji. Chętnie poczytam o Twoich przemyśleniach względem omawianej pozycji, postu, odpowiem na nurtujące Cię pytania, postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy, by Ci pomóc!
Koniecznie pozostaw również link do swojej działalności internetowej.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia