poniedziałek, 30 stycznia 2017

Dwór mgieł i furii - Sarah J. Maas

  Każda baśń ma szczęśliwe zakończenie. Miłość oraz dobroć wygrywają, grzebiąc w przeszłości wszystko co złe i niegodziwe. Niegodziwcy upadają, książęta oraz księżniczki stają naprzeciw wspólnej, niewątpliwie wspaniałej przyszłości. Jednak, czy ktoś się zastanawiał co dzieje się po zakończeniu tej wzniosłej oraz szczęśliwej opowieści? Co jeśli nie jest już ona tak piękna, jak nam obiecywano? Co jeśli nikczemnicy wracają? Co jeśli nie oni są tymi, których należy się obawiać? No właśnie... co jeśli?

poniedziałek, 23 stycznia 2017

Araf - Elif Shafak


  Często poszukując swego ja zmieniamy otoczenie, podejście do świata, żonglujemy nieporadnie własnymi twarzami, próbując odnaleźć tą właściwą, tą, która pozwoli nam przeżyć życie we właściwy sposób. Czasami jednak to nie my, lecz prosty czynnik - wydarzenie, zmiana otoczenia, czy też człowiek - sprawia, że odradzamy się, niczym feniks z popiołów, zupełnie nowi, przystosowani do otoczenia, w którym dane nam jest żyć. Czy jednak nasza przeszłość zostaje pogrzebana wraz ze zmianą? Czy tak łatwo odrzucić samego siebie? Czy obco można czuć się tylko w nieznanym miejscu?

sobota, 7 stycznia 2017

Zapowiedzi książkowe na rok 2017!


  2017 rok zapowiada się być rokiem stojącym pod znakiem niezwykłych książek. Wydawnictwa, wręcz prześcigają się wydawaniu znamienitych, wychwalanych za granicą pozycji oraz debiutów obok, których żaden czytelnik nie będzie mógł przejść obojętnie. Przejrzałam strony wydawnictw, ich media społecznościowe oraz portale w poszukiwaniu tych najbardziej wyczekiwanych, tych najciekawiej się zapowiadających, tych, które mogą okazać się książkami roku dwa tysiące siedemnastego! Tak oto powstała, zgodnie już z tradycją, poniższa lista skupiająca w sobie najważniejsze premiery książkowe bieżącego roku. Lista będzie na bieżąco aktualizowana! Zapraszam do lektury.

czwartek, 5 stycznia 2017

Najgorsze książki 2016 roku!

 Poświęciłam osobny post na pieśni pochwalne na temat najlepszych książek, przeczytanych przeze mnie w minionym roku. Żeby zrównoważyć popełnione tam zachwyty, sięgnęłam pamięcią wstecz oraz wybrałam pięć najgorszych pozycji, z jakimi dane mi było się zetknąć w 2016. Dwa tysiące szesnasty rok obfitował w wiele niezwykłych oraz niezapomnianych lektur, jednak zdarzały się również i te, które przypomniały mi o tym, że nie każda książka musi mieć w sobie coś dobrego, bądź być słusznie sławna...

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia