Zapowiedzi książkowe na rok 2017!

1/07/2017 13 Comments A+ a-


  2017 rok zapowiada się być rokiem stojącym pod znakiem niezwykłych książek. Wydawnictwa, wręcz prześcigają się wydawaniu znamienitych, wychwalanych za granicą pozycji oraz debiutów obok, których żaden czytelnik nie będzie mógł przejść obojętnie. Przejrzałam strony wydawnictw, ich media społecznościowe oraz portale w poszukiwaniu tych najbardziej wyczekiwanych, tych najciekawiej się zapowiadających, tych, które mogą okazać się książkami roku dwa tysiące siedemnastego! Tak oto powstała, zgodnie już z tradycją, poniższa lista skupiająca w sobie najważniejsze premiery książkowe bieżącego roku. Lista będzie na bieżąco aktualizowana! Zapraszam do lektury.
________________________________________________________________________________
Tytuł: Margo
Autor: Tarryn Fisher
Premiera: 11 stycznia 2017
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 320
Gatunek: mystery, ya
Cena okładkowa: 34,90,-

W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna.
W dziewczynie mieszka ciemność…

Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w ponurym miasteczku Bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Swój dom nazywa „pożeraczem”. Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje niczym służącą.

Dziewczyna trzyma się na uboczu, dni spędza w samotności. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje Judaha – starszego chłopaka z sąsiedztwa. Sparaliżowany, na wózku inwalidzkim, odkrywa przed Margo świat, jakiego dotąd nie znała.

Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić morderców. I przykładnie ukarać… „Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból”. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Dwór mgieł i furii
Autor: Sarah J. Maas
Premiera: 1 luty 2017
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: 656
Gatunek: fantasy, ya
Cena okładkowa: 45,-

Między światłem a ciemnością
Nowa, jeszcze mroczniejsza i bardziej zmysłowa odsłona bestsellerowej serii Dwór cierni i róż

Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie. Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie nadaje się do tej roli. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić. Pragnący zapewnić jej bezpieczeńtwo Tamlin próbuje zamknąć Feyrę w złotej klatce. W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować. W dodatku o spłatę swojego długu upomina się największy wróg Tamlina – Rhysand, Książę Dworu Nocy. Zwabioną podstępem Feyrę raz w miesiącu okrywa mrok jego niebezpiecznego królestwa. To pewne, że władca ciemności będzie chciał wykorzystać ją do swoich celów. Chyba że… to nie Rhysand jest tym, kogo Feyra powinna się obawiać. Na Dworze Wiosny również bowiem nie jest bezpiecznie, a sam Tamlin ma przed ukochaną coraz więcej tajemnic. Czy rzeczywiście tylko po to, by ją chronić?
Gdy nad Prythian i krainę ludzi nadciąga widmo wojny tak groźnej jak żadna dotąd, Feyra musi zdecydować, komu może ufać. Stawką jest życie jej rodziny i losy całego świata. A w magicznym świecie fae przyjaciele potrafią być bardziej niebezpieczni niż wrogowie.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Imperium burz (#5)
Autor: Sarah J. Maas
Premiera: 26 kwietnia 2017
Wydawnictwo: Uroboros
Ilość stron: ok. 920
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 49,99,-

Nad Erileą gęstnieją czarne chmury. Erawan zbiera swoje złowrogie siły, by zadać światu ostateczny cios. Aelin Galathynius staje z nim do walki, by bronić królestwa i swoich bliskich. Dla Aelin droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. Młoda królowa cały czas poznaje swoje dziedzictwo i uczy się swojej magii. Im więcej jej używa, tym bardziej przekonuje się, jak potężny jest ogień krążący w jej żyłach.

Ale wie, że toczącej się wojny nie wygra w pojedynkę. Są przy niej przyjaciele i ukochany Rowan, lecz to nadal za mało wobec mocy Erawana. Nadszedł czas szukania sprzymierzeńców. Kto odpowie na wezwanie królowej Terrasenu? 

Dla Aelin nie ma już odwrotu, świat, który zna, chwieje się w posadach pod naporem sił ciemności. Wrogowie otaczają ją ze wszystkich stron, w szranki poza Erawanem staje także legendarna, bezlitosna królowa Fae, która najwyraźniej ma wobec Aelin własne plany... Kiedy gra toczy się o tak wysoką stawkę, trzeba umieć poświęcić to, co najcenniejsze. Czasami jednak cena za zwycięstwo okazuje się zbyt wysoka... 
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Pragnienie
Autor: Richard Flanagan
Premiera: 12 stycznia 2017
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 252
Gatunek: literatura piękna
Cena okładkowa: 34,90,-

Wspaniała i poruszająca opowieść o ambicji, pożądaniu i tęsknocie, które czynią nas ludźmi – pióra Richarda Flanagana, laureata Nagrody Bookera.

Jest rok 1841. W odległej kolonii karnej na Ziemi Van Diemena bosa aborygenka pozuje do portretu w sukni z czerwonego jedwabiu. Ma na imię Mathinna i jest przybraną córką gubernatora wyspy, Sir Johna Franklina oraz jego żony, Lady Jane. Jest też obiektem cywilizacyjnego eksperymentu, który ma wykazać, czy wiedza, chrześcijaństwo i rozum mogą być narzucone barbarzyństwu, instynktowi oraz pożądaniu. Kilka lat później, gdzieś na Arktyce, ginie Sir John Franklin wraz załogą i dwoma statkami podczas ekspedycji, której celem ma być odkrycie mitycznego Przejścia Północno-Zachodniego, drogi morskiej z Europy do wschodniej Azji wiodącej przez Archipelag Arktyczny. Anglia jest wstrząśnięta podawanymi przez ekipę poszukiwawczą doniesieniami o przypadkach kanibalizmu, a dla najsłynniejszego pisarza tych czasów, Karola Dickensa, losy Franklina stają się lupą, przez którą przygląda się lodowatym głębinom własnego życia.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Confess
Autor: Colleen Hoover
Premiera: 2017
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 320 (wydanie angielskie)
Gatunek: romans, new adult
Cena okładkowa: -

Auburn Reed has her entire life mapped out. Her goals are in sight and there’s no room for mistakes. But when she walks into a Dallas art studio in search of a job, she doesn’t expect to find a deep attraction to the enigmatic artist who works there, Owen Gentry.

For once, Auburn takes a risk and puts her heart in control, only to discover Owen is keeping major secrets from coming out. The magnitude of his past threatens to destroy everything important to Auburn, and the only way to get her life back on track is to cut Owen out of it.

The last thing Owen wants is to lose Auburn, but he can’t seem to convince her that truth is sometimes as subjective as art. All he would have to do to save their relationship is confess. But in this case, the confession could be much more destructive than the actual sin…
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Diabolika
Autor: S. J. Kincaid
Premiera: 15 luty 2017
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron: 
Gatunek: literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 36,90,-

Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.

Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.

Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.

Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Araf
Autor: Elif Shafak
Premiera: 9 stycznia 2017
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 416
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 44,90,-

Araf znaczy czyściec. Tu spotkasz się z samym sobą.

Omer, Abed i Piyu. Każdy z nich niedawno przyjechał do Stanów Zjednoczonych na studia w Bostonie. Omer pochodzi z Istambułu, robi doktorat z nauk politycznych, szybko adaptuje się w nowym miejscu i zakochuje się Gail - biseksualnej intelektualistce o skłonnościach samobójczych. Gail jest Amerykanką, która we własnym kraju i we własnej skórze czuje się nie na miejscu. Abed jest biotechnologiem, którego martwi sposób prowadzenia się Omera, niespodziewana wizyta matki i stereotypowy sposób postrzegania Arabów w Ameryce. Piyu to Hiszpan, który ma zostać dentystą wbrew lękowi przed ostrymi narzędziami; nieustannie niepokoją go latynoscy krewni jego niestabilnej emocjonalnie dziewczyny - Algre.

Z upływem czasu ich relacje ewoluują tak samo jak ich postrzeganie siebie, własnych ojczyzn i kraju, w którym przyszło im żyć. Araf to opowieść o tożsamości, wykluczeniu i przynależności. Wyprawa w świat obsesji w poszukiwaniu nadziei, miłości i przyjaźni.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: The Midnight Star (#3)
Autor: Marie Lu
Premiera: 2017
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 416
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 

There was once a time when darkness shrouded the world, and the darkness had a queen.

Adelina Amouteru is done suffering. She’s turned her back on those who have betrayed her and achieved the ultimate revenge: victory. Her reign as the White Wolf has been a triumphant one, but with each conquest her cruelty only grows. The darkness within her has begun to spiral out of control, threatening to destroy all that she’s achieved.

Adelina’s forced to revisit old wounds when a new danger appears, putting not only Adelina at risk, but every Elite and the very world they live in. In order to save herself and preserve her empire, Adelina and her Roses must join the Daggers on a perilous quest—though this uneasy alliance may prove to be the real danger.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Królestwo kanciarzy (#2)
Autor: Leigh Bardugo
Premiera: 29 marca 2017
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 

Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei.

Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Naznaczeni śmiercią
Autor: Veronica Roth
Premiera: 17 stycznia 2017
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 
Gatunek: literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 44,90,-

Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.


_________________________________________________________________________________
Tytuł: Gniew i świt
Autor: Renee Ahdieh
Premiera: 2 marca 2017
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 460
Gatunek: fantastyka, romans
Cena okładkowa: 39,90,-

Jedno życie, jeden świt.

W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Khalid, osiemnastoletni kalif Khorsanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Khalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Shahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Shahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.
Noc za nocą, Shahrzad mami Khalida, snując zachwycające historie i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim.

Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Shahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Khalida i tym samym odpłacić mu za tak wiele skradzionych istnień.

Czy miłość zwycięży w świecie pełnym niesamowitych historii i mrocznych sekretów?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Waleczna czarownica (#3)
Autor: Danielle L. Jensen
Premiera: 11 stycznia 2017
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 400
Gatunek: fantastyka 
Cena okładkowa: 36,90,-

Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…

Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Wiatrodziej (#2)
Autor: Susan Dehnard
Premiera: kwiecień 2017
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 400
Gatunek: fantastyka 
Cena okładkowa: 

After an explosion destroys his ship, the world believes Prince Merik, Windwitch, is dead. Scarred yet alive, Merik is determined to prove his sister’s treachery. Upon reaching the royal capital, crowded with refugees, he haunts the streets, fighting for the weak—which leads to whispers of a disfigured demigod, the Fury, who brings justice to the oppressed.

When the Bloodwitch Aeduan discovers a bounty on Iseult, he makes sure to be the first to find her—yet in a surprise twist, Iseult offers him a deal. She will return money stolen from him, if he locates Safi. Now they must work together to cross the Witchlands, while constantly wondering, who will betray whom first?

After a surprise attack and shipwreck, Safi and the Empress of Marstok barely escape with their lives. Alone in a land of pirates, every moment balances on a knife’s edge—especially when the pirates’ next move could unleash war upon the Witchlands.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Lord of Shadows (#2)
Autor: Cassandra Clare
Premiera: 2017
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 704 (angielskie wydanie)
Gatunek: fantastyka 
Cena okładkowa: 

Emma Carstairs has finally avenged her parents. She thought she’d be at peace. But she is anything but calm. Torn between her desire for her parabatai Julian and her desire to protect him from the brutal consequences of parabatai relationships, she has begun dating his brother, Mark. But Mark has spent the past five years trapped in Faerie; can he ever truly be a Shadowhunter again?

And the faerie courts are not silent. The Unseelie King is tired of the Cold Peace, and will no longer concede to the Shadowhunters’ demands. Caught between the demands of faerie and the laws of the Clave, Emma, Julian, and Mark must find a way to come together to defend everything they hold dear—before it’s too late.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Opowiadania z Akademii Nocnych Łowców
Autor: Cassandra Clare
Premiera: 1 marca 2017
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 672 (angielskie wydanie)
Gatunek: fantastyka 
Cena okładkowa: 

Simon Lewis był człowiekiem i wampirem, a teraz staje się Nocnym Łowcą. Jednak wydarzenia „Miasta Niebiańskiego Ognia” odarły go ze wspomnień i Simon nie bardzo wie, kim jest. Wie, że przyjaźnił się z Clary i że przekonał skończoną boginię Isabelle Lightwood, żeby się z nim spotykała… ale nie ma pojęcia, w jaki sposób. Kiedy zatem Akademia Nocnych Łowców ponownie otwiera swoje podwoje, Simon rzuca się w nowy świat polowania na demony, zdecydowany odnaleźć siebie, odnowić dawne związki i stać się prawdziwym Nocnym Łowcą. Jednak wkrótce zdaje sobie sprawę, że w Akademii nic nie jest proste i oczywiste…
_________________________________________________________________________________
Tytuł: U stóp bogini
Autor: Chitra Banerjee Divakaruni
Premiera: 30 stycznia 2017
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron:
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 39,90,-

Egzotyczna saga przedstawiająca losy całego klanu Hindusek, które czerpią największą siłę z potęgi rodziny. Rodziny, która jest paradoksalnie zjednoczona i jednocześnie rozdarta próbami losu oraz bezkompromisowym dążeniem do celu i pragnieniem miłości.

Sabitri jest córką niezamożnego piekarza, mieszkającą w indyjskiej wsi, która skrycie pragnie kształcić się na uczelni wyższej. Ciężka sytuacja materialna sprawia, że jej dalsza edukacja jest niemal niemożliwa. Pozornie szczęśliwym zrządzeniem losu Kolbata – wpływowa i bogata kobieta – bierze Sabitri w opiekę i sponsoruje jej drogę ku osiągnięciu marzeń. Wkrótce okazuje się, że nie będzie ona usłana różami, ponieważ jeden błąd młodej kobiety rujnuje jej ambitne plany.

Wiele lat później demony przeszłości dopadną córkę Sabitri – Belę. Ścigana marzeniami udaje się ze swoim kochankiem za ocean w podróż do odległej Ameryki. Ziemia obiecana okazuje się zupełnie odmienna od jej wyobrażeń. Swoim zachowaniem Bela nieświadomie odciska piętno na własnej córce, która uczy się trudnej, acz niezapomnianej lekcji o wolności, złamanym sercu i lojalności.

Chitra Banerjee Divakaruni w niezwykły sposób oddaje złożoność relacji między kobietami w rodzinie – babcią, matką, córką. Pokazuje różne oblicza miłości, które narodziły się wraz z nowymi pokoleniami. U stóp bogini to egzotyczna podróż z niezapomnianą symfonią głosów paru pokoleń w tle.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: The sun is also a star
Autor: Nicola Yoon
Premiera: 2017
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ilość stron: 344 (angielskie wydanie)
Gatunek: literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 39,90,-

Natasha: I’m a girl who believes in science and facts. Not fate. Not destiny. Or dreams that will never come true. I’m definitely not the kind of girl who meets a cute boy on a crowded New York City street and falls in love with him. Not when my family is twelve hours away from being deported to Jamaica. Falling in love with him won’t be my story.

Daniel: I’ve always been the good son, the good student, living up to my parents’ high expectations. Never the poet. Or the dreamer. But when I see her, I forget about all that. Something about Natasha makes me think that fate has something much more extraordinary in store—for both of us.

The Universe: Every moment in our lives has brought us to this single moment. A million futures lie before us. Which one will come true?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: A Gathering of Shadows
Autor: V. E. Schwab
Premiera: 2017
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 512 (angielskie wydanie)
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 

Four months have passed since the shadow stone fell into Kell’s possession. Four months since his path crossed with Delilah Bard. Four months since Rhy was wounded and the Dane twins fell, and the stone was cast with Holland’s dying body through the rift, and into Black London.

In many ways, things have almost returned to normal, though Rhy is more sober, and Kell is now plagued by his guilt. Restless, and having given up smuggling, Kell is visited by dreams of ominous magical events, waking only to think of Lila, who disappeared from the docks like she always meant to do. As Red London finalizes preparations for the Element Games—an extravagant international competition of magic, meant to entertain and keep healthy the ties between neighboring countries—a certain pirate ship draws closer, carrying old friends back into port.

But while Red London is caught up in the pageantry and thrills of the Games, another London is coming back to life, and those who were thought to be forever gone have returned. After all, a shadow that was gone in the night reappears in the morning, and so it seems Black London has risen again—meaning that another London must fall.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Księga snów
Autor: Nina George
Premiera: 23 stycznia 2017
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 39,90,-

Życie człowieka to suma wyborów.
Dokonuje ich w każdej sekundzie.
Ale czy wie, jakie naprawdę będą ich skutki?
Czy może sprawić, by zły wybór doprowadził do szczęśliwego zakończenia?

Henri. Reporter wojenny. Żył w ciągłym zagrożeniu, jednak najbardziej przerażał go stały związek i założenie rodziny. Ratuje tonącą dziewczynkę, ale sam zapada w śpiączkę.

Eddie. Redaktorka w wydawnictwie. Kiedyś związana z Henrim. Jej ustabilizowane życie burzy informacja, że uczynił ją odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących jego leczenia.

Sam. Wyjątkowo inteligentny i wrażliwy trzynastolatek. Łatwo rozpoznaje uczucia innych, a emocje opisuje za pomocą kolorów. Marzy o tym, aby w końcu poznać ojca, którego losy śledził przez całe życie.

Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedną historię. Ścieżki trójki bohaterów krzyżują się w krainie snów, gdzie zacierają się granice, a wspomnienia dają drugą szansę na życie.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Zakazane życzenie
Autor: Jessica Khoury
Premiera: 1 marca 2017
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 352 (wydanie angielskie)
Gatunek: fantasy, literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 36,90,-


Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie.

Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Pieśń jutra (#3)
Autor: Samtha Shannon
Premiera: marzec 2017
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 352 (wydanie angielskie)
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 


The hotly anticipated third book in the bestselling Bone Season series – a ground-breaking, dystopian fantasy of extraordinary imagination

Following a bloody battle against foes on every side, Paige Mahoney has risen to the dangerous position of Underqueen, ruling over London's criminal population.

But, having turned her back on Jaxon Hall and with vengeful enemies still at large, the task of stabilising the fractured underworld has never seemed so challenging.

Little does Paige know that her reign may be cut short by the introduction of Senshield, a deadly technology that spells doom for the clairvoyant community and the world as they know it…
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Czerwień rubinu
Autor: Kerstin Gier
Premiera: maj 2017, kolejne części - wrzesień 2017
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 343 (wydanie niemieckie)
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 

Trylogia Czasu jest tak wciągająca, że w zasadzie należałoby powiedzieć: «wsysa»; jest dowcipna, a zarazem totalnie romantyczna. Pewnego dnia szesnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Cinder
Autor: Marissa Meyer
Premiera: 2017
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Ilość stron: 395 (wydanie angielskie)
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 

Orientalny Pekin przyszłości przynosi barwny, hałaśliwy krajobraz miasta, który ciekawi niejednego Europejczyka. „Sagi księżycowe. Cinder” Marissy Meyer wywraca do góry nogami wizerunek Państwa Środka.

Wraz z Cinder główną bohaterką znajdujemy się w zdziesiątkowanym przez śmiertelną plagę mieście. Dziewczyna jest cyborgiem o tajemniczej przeszłości, jednocześnie obywatelem drugiej kategorii. Sprawę komplikuje piętno nałożone na nią przez macochę, jakoby była winna śmierci swojej przyrodniej siostry. W jej życiu niespodziewanie pojawia się książę, który nalega by wybrała się z nim na bal. To jednak jest niemożliwe, gdy okazuje się też, że ona sama jest zaginioną księżniczką śmiertelnych wrogów mieszkańców Ziemi.

Cinder to współczesna opowieść o Kopciuszku, łącząca klasyczną baśń z futurystyczną powieścią. Inteligentna, wywrotowa historia mająca swój początek dawno, dawno temu… Niebywała podróż do odległej krainy.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Śmierć rzecznego przewodnika
Autor: Richard Flanagan
Premiera: czerwiec 2017
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 382 (wydanie angielskie)
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 

„Nie dająca spokoju, ambitna” zdaniem recenzenta z „The New York Times”. „Osiągnięcie godne uwagi” według „The Washington Post”. Richard Flanagan w kolejnej zachwycającej odsłonie.

Uwięziony przez prąd tasmańskiej rzeki, wciągnięty pod sam wodospad, Aljaz Cosini, przewodnik turystycznej wyprawy, tonie. Ostatnie chwile życia stają się dla niego rodzajem mistycznej podróży w głąb własnego życia oraz życia przodków. Przed oczami Aljaza przetaczają się obrazy z przeszłości. Widzi, jak jego ojciec Harry jako mały chłopiec grzebie swojego ojca pod drzewem gumowym, które wnet rozkwitnie tysiącem żółtych kwiatów. Jak wuj Reg sprzedaje zęby, by spłacić dom. Jak prababka ucieka przed złym duchem, a pijany łowca fok gwałci na plaży Aborygenkę zwaną Czarną Perłą. Widzi piękną twarz kobiety, którą kochał… W podwodnym świecie, który odbiera Aljazowi ostatni oddech, rodzinna wizja złożona z okruchów aborygeńskich, celtyckich, włoskich, angielskich, chińskich i wschodnioeuropejskich opowieści przeistacza się w bezdenną historię Tasmanii.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: The Book of Night Women
Autor: Marlon James
Premiera: czerwiec 2017
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 417 (wydanie angielskie)
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 

The Book of Night Women is a sweeping, startling novel, a true tour de force of both voice and storytelling. It is the story of Lilith, born into slavery on a Jamaican sugar plantation at the end of the eighteenth century. Even at her birth, the slave women around her recognize a dark power that they and she will come to both revere and fear.

The Night Women, as they call themselves, have long been plotting a slave revolt, and as Lilith comes of age and reveals the extent of her power, they see her as the key to their plans. But when she begins to understand her own feelings and desires and identity, Lilith starts to push at the edges of what is imaginable for the life of a slave woman in Jamaica, and risks becoming the conspiracy's weak link.

Lilith's story overflows with high drama and heartbreak, and life on the plantation is rife with dangerous secrets, unspoken jealousies, inhuman violence, and very human emotion between slave and master, between slave and overseer, and among the slaves themselves. Lilith finds herself at the heart of it all. And all of it told in one of the boldest literary voices to grace the page recently--and the secret of that voice is one of the book's most intriguing mysteries.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Illuminae
Autor: Amie Kaufman i Jay Kistoff
Premiera:  Książka jest na razie w planach wydawnictwa. Nie znana jest nawet przybliżona data 
premiery. 
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 
Gatunek: dystopia 
Cena okładkowa: 

 Kady myślała, że najgorszą rzeczą tego ranka będzie zerwanie z Ezrą. Po południu jej planeta została zaatakowana.

 Jest rok 2575 i dwie rywalizujące ze sobą korporacje są w stanie wojny o planetę, która jest niczym więcej niż pokrytą lodem plamką na skraju wszechświata. Niestety nikt nie wpadł na to, żeby poinformować o tym żyjących na niej ludzi. Na Kady i Ezrę, którzy ledwo ze sobą rozmawiają, spada ogień wroga, a oni są zmuszeni, żeby wywalczyć sobie drogę na statek ewakuacyjny.

 Ale ich problemy dopiero się zaczynają. Wybucha śmiertelna zaraza i doprowadza do przerażających mutacji; flota AI, która powinna ich bronić, może tak właściwie stać się ich wrogiem. Nikt nie wie, co tak naprawdę się dzieje… Kady włamuje się do skomplikowanej sieci danych, aby odkryć prawdę i szybko okazuje się, że tylko jedna osoba jest w stanie jej pomóc: były chłopak, z którym miała już nigdy nie rozmawiać.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Passenger
Autor: Alevandra Bracken
Premiera:  Książka jest na razie w planach wydawnictwa. Nie znana jest nawet przybliżona data 
premiery. 
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 496 (wydanie angielskie)
Gatunek: literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 

Passage, n.
i. A brief section of music composed of a series of notes and flourishes.
ii. A journey by water; a voyage.
iii. The transition from one place to another, across space and time.

In one devastating night, violin prodigy Etta Spencer loses everything she knows and loves. Thrust into an unfamiliar world by a stranger with a dangerous agenda, Etta is certain of only one thing: she has traveled not just miles but years from home. And she’s inherited a legacy she knows nothing about from a family whose existence she’s never heard of. Until now.

Nicholas Carter is content with his life at sea, free from the Ironwoods—a powerful family in the colonies—and the servitude he’s known at their hands. But with the arrival of an unusual passenger on his ship comes the insistent pull of the past that he can’t escape and the family that won’t let him go so easily. Now the Ironwoods are searching for a stolen object of untold value, one they believe only Etta, Nicholas’ passenger, can find. In order to protect her, he must ensure she brings it back to them—whether she wants to or not.

Together, Etta and Nicholas embark on a perilous journey across centuries and continents, piecing together clues left behind by the traveler who will do anything to keep the object out of the Ironwoods’ grasp. But as they get closer to the truth of their search, and the deadly game the Ironwoods are playing, treacherous forces threaten to separate Etta not only from Nicholas but from her path home... forever.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Heartless
Autor: Marissa Meyer
Premiera:  Książka jest na razie w planach wydawnictwa. Nie znana jest nawet przybliżona data 
premiery. 
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Ilość stron: 449 (wydanie angielskie)
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 

Catherine may be one of the most desired girls in Wonderland and a favorite of the unmarried King, but her interests lie elsewhere. A talented baker, she wants to open a shop and create delectable pastries. But for her mother, such a goal is unthinkable for a woman who could be a queen.

At a royal ball where Cath is expected to receive the King’s marriage proposal, she meets handsome and mysterious Jest. For the first time, she feels the pull of true attraction. At the risk of offending the King and infuriating her parents, she and Jest enter into a secret courtship.

Cath is determined to choose her own destiny. But in a land thriving with magic, madness, and monsters, fate has other plans.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Zapach czekolady
Autor: Ewald Arenz
Premiera: 15 stycznia 2017
Wydawnictwo: W.A.B
Ilość stron: 288
Gatunek: romans, powieść historyczna
Cena okładkowa: 39,99,-


Wiedeń, A.D. 1881. Porucznik cesarsko-królewskiej armii August Liebeskind kończy służbę i przyjmuje posadę w należącej do stryja manufakturze czekolady. Zakochuje się w pięknej, lecz zamężnej Elenie. Między młodymi wybucha płomienny romans, który przerywa tragiczne zdarzenie... August, zrozpaczony po utracie ukochanej i obdarzony nadzwyczajnym zmysłem węchu, postanawia stworzyć niezwykle finezyjne praliny, którymi upamiętni Elenę. Ich niezwykły aromat wydobywa z ludzi najskrytsze marzenia i doprowadza Wiedeń do ekstazy.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Pryncypium
Autor: Melissa Darwood
Premiera: 14 stycznia 2017
Wydawnictwo: Genius Creations
Ilość stron: 370
Gatunek: romans, literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 34,99,-

Jak masz na imię? – słyszymy setki razy w życiu.
Imię towarzyszy nam od narodzin aż po kres naszych dni. Czy jednak mamy świadomość, że imię może nas definiować, wpływać na to, jacy jesteśmy? Czy kierują nami impulsy ciała (Lokum), odruchy psychiki (Ipsum), czy też może tajemnicze, odwieczne Nomen – imię?
Zoltan jest członkiem starożytnej tajnej organizacji, stojącej na straży praw Pryncypium i strzegącej wiedzy o Nominach. Aniela zaś młodą, lecz doświadczoną przez los dziewczyną, starającą się zapewnić swoim najbliższym byt i uratować rodzinne gospodarstwo. Dzieli ich wszystko: status społeczny, osobowość i wyznawane wartości. Łączy mająca tysiące lat wspólna historia. Jej najnowsza odsłona pełna jest silnych uczuć, niefortunnych decyzji i katastrofalnych pomyłek.
Co wydarzy się, kiedy połączą ich uczucia, ale rozdzielą zasady, według których żyją? Czy Aniela będzie potrafiła przyjąć trudny dar Zoltana?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Caraval. Chłopak, który smakował jak północ
Autor: Stephanie Garber
Premiera: 15 luty 2017
Wydawnictwo: OMG Books
Ilość stron: 416
Gatunek: romans, literatura młodzieżowa
Cena okładkowa: 37,90,-


Scarlett i Tella całe życie spędziły na maleńkiej wyspie. Ich okrutny i wpływowy ojciec zaaranżował już dla Scarlett małżeństwo. Oznacza to, że jej tragiczny los jest przesądzony, a dziewczyna nigdy nie weźmie udziału w Caravalu, dorocznej grze, w której stawką jest spełnienie marzenia. Jednak szczęście niespodziewanie się do niej uśmiecha. Scarlett wraz z Tellą mają być gośćmi honorowymi mistrza ceremonii, tajemniczego Legendy. Dziewczyny widzą w tym szansę na uwolnienie się spod władzy despotycznego ojca. Ich sprzymierzeńcem zostaje przybyły zza morza Julian. Choć Scarlett początkowo nie podoba się jego towarzystwo, stopniowo ulega jego urokowi. Jednak szybko okazuje się, że Legenda uprowadza Tellę, a jej odnalezienie jest przedmiotem gry.

Czy Scarlett wygra i uratuje siostrę? Czy zainteresowanie Juliana jest prawdziwe, czy stanowi tylko element gry?
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Mleko i miód
Autor: Rupi Kaur
Premiera: 1 marca 2017
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron:
Gatunek: poezja
Cena okładkowa: 32,90,-


Mleko i miód to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Zaklinacz Ognia
Autor: Cinda Williams Chima
Premiera: marzec 2017
Wydawnictwo: Moondrive
Ilość stron:
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 39,90,-


Pierwszy tom nowej serii "Starcie królestw".

Chłopiec sięgnął do swojego amuletu, jak robił kilkanaście razy dziennie, i poczuł charakterystyczny przepływ energii. Czarownicy stale emanowali magiczną energią. Amulety gromadziły tę moc, aż uzbierało się jej tyle, że można ją było wykorzystać. Bez amuletu magia rozpraszała się i marnowała.

Trwa wojna między królestwami Arden i Fellsmarch. Władca Ardenu Gerard nie cofnie się przed niczym, żeby zapanować nad całym kontynentem – nawet przed zniewoleniem czarodziejów. Na jego drodze staje jednak dwoje ludzi, których uczucia zranił za bardzo.

Adrian, syn Wielkiego Maga i królowej Fellsmarchu, marzy o tym, by zostać magicznym uzdrowicielem. Gdy jego ojciec ginie w zasadzce wroga, poprzysięga zemstę i doskonali znajomość trucizn. Jenna ma na karku tajemnicze znamię, a jej serce bije w rytm płomieni. Przez lata zmuszana była do pracy w kopalniach miasta Delphi. Przyłącza się do walki, gdy żołnierze Ardenu zabijają jej przyjaciół.

Wspólny cel splata losy Adriana i Jenny na ardeńskim dworze. Aby pokonać Gerarda, będą musieli odnaleźć się w świecie, gdzie nie ma prostego podziału na dobrych i złych, wśród ryzykownych sojuszy i pałacowych intryg. Równie niebezpieczna okaże się prawda o ich przeznaczeniu...
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Wichy zimy
Autor: George R. R, Martin
Premiera: 2017 (?)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron:
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa:


The Winds of Winter is the forthcoming sixth novel in the epic fantasy series A Song of Ice and Fire by George R. R. Martin.

The previous installment, A Dance with Dragons, covered less story than Martin intended, omitting at least one planned large battle sequence and leaving several character threads ending in cliffhangers. Martin intends to resolve these cliffhangers "very early" in The Winds of Winter, saying "I'm going to open with the two big battles that I was building up to, the battle in the ice and the battle at Meereen—the battle of Slaver's Bay. And then take it from there.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Świat w płomieniach
Autor: Siri Hustvedt
Premiera: 15 luty 2017
Wydawnictwo: W.A.B
Ilość stron: 400
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 49,90,-

Znakomita nowojorska artystka Harriet Burden po wielu latach ignorowania jej prac, rekrutuje trzech młodych mężczyzn, aby zaprezentowali jej dzieła jako swoje własne. Wywołuje tym samym skandal w nowojorskim świecie sztuki - kiedy wystawy odnoszą spektakularny sukces, Harriet ujawnia się jako ich autorka, ale jeden z wynajętych przez nią artystów, Rune, wszystkiemu zaprzecza. Krytycy stają po stronie Rune`a, a on sam rozpoczyna pełną napięcia grę z Harriet Burden - grę, która kończy się jego śmiercią w tajemniczych okolicznościach...

Misternie skonstruowana opowieść składa się z rozmaitych świadectw, w tym z pamiętników Harriet zredagowanych już po jej śmierci. Świat w płomieniach to wspaniałe połączenie literatury i fikcji dokumentalnej, które ukazuje bohaterkę z wielu punktów widzenia. Jej krytycy, wielbiciele, rodzina i przyjaciele prezentują własne, nierzadko sprzeczne i niewolne od uprzedzeń opinie o tym, kim naprawdę była Harriet i kto rzeczywiście stał za głośnymi wystawami. Przemawiając ich głosami, Siri Hustvedt tworzy frapującą psychologicznie fabułę, odwołującą się do tradycji Drugiej płci Simone de Beauvoir czy Własnego pokoju Virginii Woolf.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Pokolenie zimy
Autor: Wasilij Aksinow
Premiera: 10 stycznia 2017
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 504
Gatunek: literatura współczesna
Cena okładkowa: 41,90,-Inteligencka rodzina Gradowów, niegdyś żyjąca spokojnie i dostatnio w podmoskiewskim Srebrnym Borze, walczy o przetrwanie. Lata dwudzieste - w kraju panuje terror i kult wodza narodu, Józefa Stalina.
Minęły w Rosji trudne czasy wojennego komunizmu i nastała ożywcza epoka NEP-u, ale mimo większej obfitości dóbr na rynku i pozornej swobody, ludziom to nie przynosi nic dobrego. Życiem każdego sterują zakazy i nakazy. Strach przed represjami NKWD za niesubordynację jest wszechobecny.
Niełatwo dokonać wyboru, jak przetrwać, by nie stracić godności. Członkowie rodziny wziętego chirurga Borysa Gradowa - córka, awangardowa poetka, starszy syn, dowódca Armii Czerwonej, młodszy, dogmatyczny komunista - oraz ich bliscy i przyjaciele stają przed takim dylematem w mrocznych czasach stalinizmu.
_________________________________________________________________________________

Tytuł: Bezkres magii
Autor: Brandon Sanderson
Premiera: 11 stycznia 2017
Wydawnictwo: MAG 
Ilość stron: 640 
Gatunek: fantasy 
Cena okładkowa: 49,-


„Tancerka Krawędzi“, zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris“ (Elantris) „Jedenasty metal“ (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza“ (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30“ (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek“ (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła“ (Tren) „Szósty ze Zmierzchu“ (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia“ (Z Mgły Zrodzony) Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Wśród nich znajduje się nagrodzona Hugo mikropowieść „Dusza cesarza“ i fragment powieści graficznej „Biały piasek“. Ponadto zbiór zawiera komentarze i ilustracje przedstawiające różne układy planetarne, w których rozgrywa się akcja opowiadań.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: A Court of Wings and Ruin (#3)
Autor: Sarah J. Maas
Premiera: jesień 2017 (?)
Wydawnictwo: Uroboros 
Ilość stron: 648 - wersja anglojęzyczna
Gatunek: fantasy 
Cena okładkowa:

Looming war threatens all Feyre holds dear in the third volume of the #1 New York Times bestselling A Court of Thorns and Roses series.

Feyre has returned to the Spring Court, determined to gather information on Tamlin’s maneuverings and the invading king threatening to bring Prythian to its knees. But to do so she must play a deadly game of deceit-and one slip may spell doom not only for Feyre, but for her world as well. As war bears down upon them all, Feyre must decide who to trust amongst the dazzling and lethal High Lords-and hunt for allies in unexpected places.

In this thrilling third book in the #1 New York Times bestselling series from Sarah J. Maas, the earth will be painted red as mighty armies grapple for power over the one thing that could destroy them all.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Labirynt duchów
Autor: Carlos Ruiz Zafon
Premiera: jesień 2017
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 928 - wersja hiszpańskojęzyczna
Gatunek: literatura piękna
Cena okładkowa:

Daniel Sempere nie jest już tym samym chłopcem, który odnalazł egzemplarz "Cienia wiatru" na Cmentarzu Zapomnianych Książek. Jest teraz młodzieńcem, który wciąż nie może sobie przypomnieć twarzy swojej matki i który koniecznie chce poznać prawdę. Czar opowieści spowija nas, prowadzi przez niewiarygodną, fascynującą i misternie skonstruowaną historię, w której pojawiają się wszyscy bohaterowie sagi, ich prawdy i tajemnice, by złożyć się na powieść, która wkrótce stanie się legendą. Niezapomniana historia, która przypomni ci, dlaczego kochasz czytać książki.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: A Thousand Pieces of You
Autor: Claudia Gray
Premiera: 2017
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 368 - wersja angielskojęzyczna
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa:

Marguerite Caine’s physicist parents are known for their radical scientific achievements. Their most astonishing invention: the Firebird, which allows users to jump into parallel universes, some vastly altered from our own. But when Marguerite’s father is murdered, the killer—her parent’s handsome and enigmatic assistant Paul—escapes into another dimension before the law can touch him.

Marguerite can’t let the man who destroyed her family go free, and she races after Paul through different universes, where their lives entangle in increasingly familiar ways. With each encounter she begins to question Paul’s guilt—and her own heart. Soon she discovers the truth behind her father’s death is more sinister than she ever could have imagined.
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Za garść amuletów
Autor: Kim Harrison
Premiera: 17 luty 2017
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 640
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 39,99,-

Złe nocne stwory grasujące po Cincinnati gardzą czarownicą i łowczynią nagród Rachel Morgan. Jej nowa reputacja w dziedzinie czarnej magii sprawia, że ludzie i nieumarli pragną ją opętać, zaciągnąć do łóżka i zabić – niekoniecznie w takiej kolejności.

Wrócił nękany tajemną przeszłością śmiertelny kochanek Rachel, który ją wcześniej porzucił. A to, co posiada Nick, pragną przejąć brutalne bestie, gotowe w razie konieczności zniszczyć Zapadlisko i wszystkich jego mieszkańców.

Zmuszona do trzymania się w cieniu, bo inaczej grozi jej wieczny gniew mściwego demona, Rachel musi szybko działać, bo po raz pierwszy od tysiącleci zbiera się wataha, by siać spustoszenie i rządzić. I nagle stawką jest coś więcej niż dusza Rachel...
_________________________________________________________________________________
Tytuł: Mitologia nordycka (twarda)
Autor: Neil Gaiman
Premiera: 1 marca 2016
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 240
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 29,-

Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o tron" i komiksy Marvela. Stały się też inspiracją dla wielu obsypanych nagrodami bestsellerów Neila Gaimana. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają - pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni - a opowieść przenosi nas do ich świata - od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarök i zmierzch bogów. Barwne przygody Thora, Lokiego, Odyna czy Frei fascynują współczesnego czytelnika, a żywy, błyskotliwy język sprawia, że aż proszą się o to, by czytać je na głos przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc.
_________________________________________________________________________________
A Wy na jakie książki w 2017 czekacie najbardziej?
Znacie jeszcze jakieś interesujące premiery?
Coś Was zainteresowało?

Jestem przeciętną nastolatką o nieprzeciętnej wyobraźni i biblioteczce. Uwielbiam wyzwania, godziny spędzone na czytaniu, poznawaniu nowych światów, zakochiwaniu się od nowa i od nowa w bohaterach danego utworu. Wręcz żyje i oddycham słowami.

13 komentarze

Write komentarze
bookowe_ love
AUTHOR
7 stycznia 2017 11:07 delete

Wygląda na to, że w tym roku zostanie wydanych wiele wspaniałych książek :3 Ja najbardziej czekam na "Mleko i miód" oraz kolejną część "Szklanego tronu". Ale najchętniej to kupiłabym je wszystkie ;)
Buziaki ;*
bookowe-love.blogspot.com

Reply
avatar
7 stycznia 2017 11:39 delete

Kilka naprawdę bardzo ciekawych pozycji - będzie co czytać! :)
Jestem już po lekturze "Margo". Była to książka dziwna, ale coś w sobie ma! :)

Pozdrawiam Iza,
Niech książki będą z Tobą!

Reply
avatar
7 stycznia 2017 12:53 delete

Z niecierpliwością czekam na "Dwór mgieł i furii"! Pierwsza część całkowicie mnie zachwyciła, także mam nadzieję, że w kolejnym tomie Maas podniosła poprzeczkę jeszcze wyżej! :)

Pozdrawiam i zapraszam do mnie! ♥
http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/01/ostatnie-zyczenie.html

Reply
avatar
Marta W.
AUTHOR
7 stycznia 2017 14:15 delete

Mleko i miód - o ludzie będę odliczała dni. Super, ze wreszcie ta książka zagości do Polski. Reszta też mnie interesuje. "Lord of Shadows" albo "The sun is also star "
MÓJ BLOG - zapraszam

Reply
avatar
Jabłuszkooo
AUTHOR
8 stycznia 2017 14:04 delete

Wow! Ile ciekawych książek szykuje się na 2017 rok :o Pewnie jeszcze drugie tyle wyjdzie po drodze :p Strasznie nie mogę się doczekać ,,Trylogii czasu", bo mają piękne okładki, a ja ich nie czytałam. Trudne jest je także dostać (nie mam pojęcia czy nakład się skończył czy jak), ale cieszę się, że nabędę je w tych pięknych okładkach *.*

Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
SZELEST STRON

Reply
avatar
Judyta Z
AUTHOR
8 stycznia 2017 16:01 delete

Sporo ciekawych tytułów. Najbardziej wyczekuję: "Dworu mgieł i furii", "Waleczną czarownicę", "Confess", "Gniew i świt", "Illuminae", "Passenger", "The sun is also a star" i "na "Wichry zimy", ale wątpię, aby ta ostatnia została wydana w 2017 roku, choć trzymam kciuki, aby tak się stało :)
Pozdrawiam!
houseofreaders.blogspot.com

Reply
avatar
Monika
AUTHOR
12 stycznia 2017 10:19 delete

Tyle wspaniałych premier, że nie wiem na którą się zdecydować. Kusi mnie Passenger, ta książka wszędzie się przewija na zagranicznych stronach. Mam nadzieję, że polski wydawca nie zmieni okładki.

Reply
avatar
12 stycznia 2017 15:18 delete

Gdybym ja miała kupować wszystkie książki, które mnie interesują, niestety księgarnie musiałyby w pakiecie dodawać półki na książki!

Reply
avatar
12 stycznia 2017 15:19 delete

Słyszałam, że drugi tom jest DUŻO, DUŻO LEPSZY, więc nie wyobrażam sobie geniuszu tej książki...

Reply
avatar
12 stycznia 2017 15:19 delete

Ja musiałabym w końcu przeczytać Panią noc...

Reply
avatar
Marta
AUTHOR
16 stycznia 2017 20:05 delete

Genialny post - prawdziwa kopalnia wiedzy! :D Sama czekam przede wszystkim na Lord od Shadows, kontynuację Czasu Żniw i Illuminae (ciekawi mnie). "Araf" już mam ale niestety dopiero zaczęłam i mam nadzieję, że będzie cudowną lekturą. Z tych wszystkich książek czytałam już "Confess" i jest to moja ulubiona powieść Hoover. Uwielbiam Owena i jego talent, dlatego cieszę się, że więcej osób będzie mogło go poznać :D Czytałam jeszcze "Mleko i miód" i dla mnie ta pozycja okazała się spełnieniem największych koszmarów, przez co znalazła się w najgorszych książkach ubiegłego roku, tak więc na polską wersję nie czekam ;)
fantastyczne-ksiazki-i-jak-je-znalezc.blogspot.com

Reply
avatar
3 lutego 2017 20:34 delete

Czekam przede wszystkim na nowe książki Clare, ,,Opowieści z Akademii Nocnych Łowców'' mam już zamówione, więc teraz tylko czekać miesiąc na dostawę :D
Nie słyszałam natomiast o tym, że Marie Lu wydaje jakąś powieść. Ostatnio przeczytałam trylogię ,,Legenda'' jej autorstwa i bardzo mi się podobała. Na ,,Margo'' będę polować, bo jak na razie mam za dużo książek do czytania, ale wydaje mi się, że to coś w sam raz dla mnie :D A z kolei ,,Zakazane Życzenie'' ma tak przepiękną okładkę, że wprost prosi się, aby zwrócić na nią uwagę! *-*
Pozdrawiam <3

http://guide-to-the-world-of-books.blogspot.com/

Reply
avatar
8 lutego 2017 17:25 delete

Tyle cudownych premier w tym roku, że sama nie umiem się zdecydować, na którą czekam najbardziej! Zdecydowanie umieram ze szczęścia, kiedy widzę nowe wydania Gier, ponieważ są takie cudowne i idealnie pasują do serii Silver. O Shannon już nawet nie wspomnę, tak długo czekam! Ciekawi mnie Maas, ale tylko seria "Dwór...", Szklanego tronu już nawet nie chcę zaczynać. Chętnie sięgnę również po Dennard, Shafak, Lu, Khoury, Schwab, Jansen i Kaur. :)

Reply
avatar

Witaj! Podziel się ze mną swoją opinią na temat recenzowanej książki, opowiedz mi o przeczytanych przez Ciebie książkach o zabawnych wydarzeniach z życia wziętych! :)