sobota, 31 grudnia 2016

Podsumowanie roku 2016; najlepsze książki!


 Wręcz nie mogę uwierzyć, że kolejny rok ma się ku końcowi. Kolejne wspomnienia, kolejne sukcesy, porażki, kolejne momenty pozwalające człowiekowi poznać siebie samego jak i otaczający go świat. Kolejne dwanaście miesięcy zleciało zdecydowanie szybciej, niżeli byśmy sobie tego życzyli. Koniec roku to czas, gdy stajemy się nostalgiczny, cofamy się wstecz; tworzymy podsumowania. W moim przypadku, jedno z nich dotyczy pozycji, jakie dane mi było przeczytać w przeciągu ostatnich 366 dni, tych wspaniałych, jak i tych złych - jednak te ostatnie przytoczę Wam w osobnym poście. W tym dniu zaprezentuję książki cudowne, ponadprzeciętne - te, które skradły moje serce i wygodnie rozsiadły się w moim umyśle.

poniedziałek, 26 grudnia 2016

Harry Potter i Przeklęte Dziecko

 Moje nastawienie do tej książki przepełnione było obojętnością oraz przekonaniem, iż scenariusz, przedstawiany jako ósma część sagi o młodym czarodzieju, nie jest niczym co w jakikolwiek sposób mogłoby mnie zainteresować. Uważałam, iż coś, co nie wyszło spod pióra J. K. Rowling nie będzie niczym wartym zapoznania, natomiast natrętna promocja tytułu, mylnie traktująca o autorstwie pani Rowling, skutecznie odsunęła mnie od jakichkolwiek myśli, zabarwionych chęcią ponownego wejścia w uniwersum, tak znanego mi z okresu późnego dzieciństwa. Jednak, gdy w przeddzień urodzin, ta pięknie wydana pozycja, zawitała w moich progach, przełamałam swą niechęć oraz pogrążyłam się w lekturze, chyba najbardziej kontrowersyjnej pozycji ostatnich miesięcy.

środa, 7 grudnia 2016

Książki idealne na świąteczny prezent!


  To niezwykłe jak błyskawicznie mijać, potrafi czas. Jak szybko, niemal w mgnieniu oka przerzuca nas od spowitego słońcem czerwca do okolonego chłodem grudnia. Kolejny rok, można by rzecz, wydaje ostatnie tchnienie, podczas gdy my po raz kolejny stajemy przed odwiecznym dylematem - co kupić naszym bliskim na święta? Jesteście, rzecz jasna jedynymi osobami, które znają swoje rodziny, grona przyjaciół oraz znajomych; które potrafią określić ich zainteresowania oraz najlepszy sposób na wywołanie na ich twarzach promiennego uśmiechu. Jestem tu jednak - mam nadzieję - osobą, która może pomóc, wskazując najlepsze, przypisane danym kategoriom pozycje książkowe. Jeśli, więc zamierzacie obdarować bliskich historią oraz nie jesteście do końca pewni, po którą sięgnąć, być może ten post, co najmniej naprowadzi Was na właściwy trop...

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia