Rozdanie z okazji 50 000 tys. wyświetleń! (zakończone)

8/30/2016 60 Comments A+ a-

 Ostatnio na blogu wybiło pięćdziesiąt tysięcy odsłon, co jest dla mojej osoby teraz, jak i sprzed dwóch lat wynikiem niewyobrażalnym. Cieszyłam się z każdego, pojedynczego tysiąca, kryjącego za sobą Wasz odwiedziny, poświęcone chwile oraz ogromne zainteresowanie literaturą. Dziękuję Wam za każdą poświęconą temu blogowi sekundę. Ta strona jest dla Was. Każdy znak Waszej bytności jest ukoronowaniem mojej pracy. Mam nadzieję, że korzyść oraz przyjemność są w tym wypadku obustronne. Zważywszy na dość oczywistą tematykę bloga, mogę Was nagrodzić tylko w jeden, sprawdzony sposób! Książką! Zapraszam to wzięcia udziału w rozdaniu. Może los się do Was uśmiechnie?

Clovis La Fay, czyli nekromancja, wiktoriańska Anglia oraz przygoda!

8/26/2016 3 Comments A+ a-

 Wyobraźcie sobie spowite cieniem, dziewiętnastowieczne uliczki wiktoriańskiej Anglii. Prowadzeni przez tajemniczego przewodnika, mijacie obrzeża miejscowego cmentarza, gdzie spowici przez chłód nocy, w mimowolnym poddenerwowaniu wyglądacie za obecnością bytu, którego obecność podświadomie wyczuwacie. Coraz mniej świadomi ingerencji swojego towarzysza przemierzacie kolejne metry, czując jak nastrój miejsca, odpowiednio ukierunkowuje wasze myśli. Obraz wyłaniający się zza pagórka prowadzi niespodziewanie do dwóch konkluzji; po pierwsze ten mężczyzna nieopodal rozmawia z duchem, jakby była to najbardziej normalna rzecz na świecie. Po drugie, właśnie rozpoczęliście swoją przygodę z Clovisem La Fayem. Tak, dokładnie z tych La Fayów. Możesz ją kontynuować, bądź zawrócić. Twój wybór, jednak... poradzę Ci wybranie pierwszej opcji.

25 książkowych faktów o mnie!

8/22/2016 13 Comments A+ a-

 Zainspirowana popularnymi, ostatnimi czasy filmikami na booktubie, dotyczącymi dwudziestu pięciu faktów, na temat danej osoby, postanowiłam postawić sobie wyzwanie oraz przekonać się jak wiele informacji na temat mojego czytelniczego życia mogę Wam przekazać. Myślę, że ten post pozwoli przyjrzeć mi się nieco lepiej oraz sprawdzić, co nas łączy a co różni! Zapraszam serdecznie do lektury oraz wypowiedzi w komentarzu!

Porozmawiajmy o... klasykach

8/16/2016 8 Comments A+ a-

 Poniższy tekst to zbiór moich chaotycznych myśli, przemyśleń oraz opinii dotyczących tematu czytania powieści, według wielu obowiązkowych. To pierwsza część cyklu „Porozmawiajmy o...,” który zagości na moim blogu. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tekstem oraz wyrażenia opinii... uargumentowanej oczywiście.

 Klasyk (w kontekście przedmiotu, książki) - dzieło literackie, będące dziełem wybitnego twórcy, które znajduje odniesienie w tekstach kultury przez wiele, wiele lat po swoim opublikowaniu.  Każdy zna, wielu kocha, wielu cytuje. Obowiązkowa lektura w oczach milionów ludzi, przenikająca przez wieki w wielu dziedzinach życia.