Przedpremierowo; #ME - Joanna Fabicka

3/29/2016 2 Comments A+ a-

  O książkach pani Joanny Fabickiej słyszałam niewiele, mimo, iż pisarka w swoim dorobku posiada już kilka powieści przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dojrzalszych czytelników. Jej najnowsza powieść zyskała jednak, nie lada rozgłos oraz uznanie m.in. gwiazd polskiego kina takich jak Agnieszka Więdłocha, której rekomendacja została umieszczona na okładce książki oraz Magdaleny Boczarskiej - aktorki, która zagrała w niezwykle klimatycznym trailerze promującym powieść. Czy również ja dołączę do osób zachwalających historię nastoletniej Sary?

Przedpremierowo: Twoja niezwykła podróż! 100 najpiękniejszych miejsc na świecie.

3/24/2016 6 Comments A+ a-

 Wielu ludzi marzy o odległych podróżach. O ujrzeniu przy zachodzie słońca Tadż Mahal, o staniu nad krawędzią Wielkiego Kanionu, dotknięciu tysiącletnich świadków historii - Piramid w Gizie, odkryciu sekretu tajemniczego uśmiechu Mona Lisy, czy przespacerowaniu się po włoskim Koloseum, w którym ku uciesze publiczności swoje bitwy toczyli gladiatorzy. Ujrzenia piękna natury, podziwiania dobytku ludzkości, bycia wszędzie gdzie tylko jest to możliwe. Jestem jednych z tych ludzi, dlatego przedstawię Wam alternatywę, która może okazać się nie tylko miłym umileniem czasu i możliwością wykorzystania, dawno schowanych w kąt kredek..

Unpopular opinions - BOOK TAG

3/19/2016 8 Comments A+ a-

 Nie przepadam zbytnio za wykonywanie książkowych tagów, ponieważ zwykle wszystkie są bardzo, w pytaniach w nich zebranych do siebie podobne. Wykonywanie ich niezliczonej ilości mija się więc z celem. Jednak - Unpopular opinions -  BOOK TAG, wydał mi się inny niż wszystkie. Serdecznie zachęcam Was do zapoznania się z moimi odpowiedziami!
Na wstępie pragnę również zaznaczyć, iż opinie zawarte w tym tagu, mogą zawierać spoilery. 

Krew i stal - Jacek Łukawski

3/13/2016 7 Comments A+ a-

 Literatura fantastyczna, jest gatunkiem, po który, na równi z powieściami historycznymi sięgam najchętniej. Również i tym razem zachęcona intrygującym opisem, ofertą niezapomnianej podróży osadzonej w średniowiecznych realiach, koncepcją pełnej magii oraz słowiańskich bestii krainy, uległam - sięgnęłam po entuzjastycznie przyjęty debiut polskiego pisarza Jacka Łukawskiego. Czy podobał mi się świat w który wkroczyłam za sprawą lektury jego książki?