niedziela, 31 stycznia 2016

ŚCIEŻKI PÓŁNOCY - RICHARD FLANAGAN

  Książka ta zrobiła nie lada wrażenie, na zagranicznych czytelnikach. Nie bez powodu, w 2014 została również laureatem nagrody, o nazwie przytoczonej w grafice powyżej.

poniedziałek, 25 stycznia 2016

PIĘĆ ULUBIONYCH SERIALI

 Zdradzić Wam sekret? Posiadam wiele, z pozoru niegroźnych uzależnień. Jednym z nich, jak się zapewne domyślacie jest czytanie książek. Mam jednak inne, nieco mniejsze, choć niekiedy równie wciągające - oglądanie seriali. Postanowiłam, iż przybliżę Wam te naprawdę warte uwagi, te które skradły moje serce i przynajmniej raz na tydzień zmuszają mnie do wędrówki przez ekran laptopa.

wtorek, 19 stycznia 2016

AKADEMIA PENNYROYAL - M.A. LARSON

„Akademia Pennyroyal szuka odważnych dziewcząt, które chcą zostać księżniczkami, i śmiałych chłopców, którzy chcą zostać rycerzami. Przybywajcie!”

niedziela, 17 stycznia 2016

IMPERIUM OGNIA - SABAA TAHIR

  Światowy bestseller, nie musiał długo czekać, na to by zostać przetłumaczony na nasz język. W natłoku książek, w swym gatunku dzieło pani Tahir wiedzie prym, wyraźne wyróżniając się na tle pozostałych. Tyle możemy wnioskować z wrażeń reszty świata. Jak jest naprawdę?

niedziela, 3 stycznia 2016

PODSUMOWANIE 2015; NAJLEPSZE I NAJGORSZE KSIĄŻKI

 W roku 2015 zdołałam przeczytać sześćdziesiąt osiem książek, z czego jestem bardzo dumna, zważywszy na fakt, iż wiele się działo w ciągu tych dwunastu miesięcy. Ponadto w znacznej większości były to książki dobre, jak nie bardzo dobre, bądź wybitne! Były też książki, które zapadły mi w pamięci z przeciwnych powodów. Na szczęście nie będzie ich wiele. A o tym przekonacie się w poniższym poście!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia