JEŹDZIEC MIEDZIANY - PAULLINA SIMONS

11/28/2015 16 Comments A+ a-

  Wyzwanie. Tak podsumowałabym tę książkę jednym słowem. Po krótkim zastanowieniu dodałabym jeszcze jedno. Rozczarowanie. Dlaczego? Zapraszam do lektury recenzji.

ŚWIATŁO, KTÓREGO NIE WIDAĆ - ANTHONY DOERR

11/22/2015 13 Comments A+ a-

 O cholera.
To było naprawdę dobre.

OBCA - DIANA GABALDON

11/14/2015 7 Comments A+ a-

 Seria książek, która podbiła serca milionów w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku. Dzięki, niewiarygodnie dobrej ekranizacji, w postaci serialu, zyskała drugie życie, chwytając za serce kolejne pokolenie. Niezaprzeczalnie jestem przedstawicielem tej grupy; podekscytowana, oczarowana, zakochana oraz czekająca na więcej.

CO NOWEGO W LISTOPADZIE? (2015)

11/07/2015 7 Comments A+ a-

 Nadszedł listopad, poprzedzając nieuchronnie zbliżające się święta oraz zakończenie ówczesnego, 2015 roku. Co wydawnictwa proponują nam na umilenie, chłodnych, jesiennych wieczorów? Zachęcam do przejrzenia oferty, zaprezentowanej, w krótkiej formie w tym oto poście!

SERCE ZE SZKŁA - KATHRIN LANGE

11/04/2015 8 Comments A+ a-

  Książka wciąga nas w sieć legendy panoszącej się po pewnej wyspie, w morze intryg i wachlarz niewyjaśnionych zjawisk. Zadziwia, intryguje, niekiedy przeraża. Poznajcie rozpoczynającą trylogię  książkę niemieckiej autorki, która zaskakuje zwrotami akcji i zakończeniem.

WYBRANA - NAOMI NOVIK

11/01/2015 4 Comments A+ a-

 Każdy z nas posiada swoją ulubioną baśń bądź legendę, zależnie od tego czego więcej wpajano mu w tym magicznym okresie, jakim jest dzieciństwo. Naomi Novik natomiast wychowała się polskich baśniach i wierzeniach, które przepięknie zdołała wpleść w swoją najnowszą książkę, wypełnioną nimi po brzegi.