10 NAJLEPSZYCH ZAGRANICZNYCH BOOKTUBERÓW

10/28/2015 4 Comments A+ a-

Nadszedł czas na przegląd kanałów booktuberów obcojęzycznych. W tym przypadku wyłącznie angielskich. Z dwóch prostych powodów. Po pierwsze tylko ich jak na razie jestem w stanie w w pełni zrozumieć. Po drugiej booktube jest głównie zdominowany właśnie przez mieszkańców anglojęzycznych państw. Wybrałam dziesiątkę, bez której booktube wiele by utracił; tych najbardziej uśmiechniętych, charyzmatycznych, przekonujących, pięknie opowiadających o książkach. Wam serdecznie polecam zapoznanie się z każdym z niżej przedstawionych choćby po to by przez te kilka(naście) minut wpatrywać się w ich cudowne biblioteczki!

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ - JOJO MOYES

10/22/2015 15 Comments A+ a-

  Przystępując do lektury tej książki spodziewałam się zwykłej obyczajówki, idealnej na wieczór, na przerywnik pomiędzy poważniejszymi pozycjami. Zwykłe romansidło, ot co. Otrzymałam natomiast zapierającą dech w piersiach historię, która szybko wyprowadziła mnie z błędu.

CIEŃ WIATRU - CARLOS RUIZ ZAFÓN

10/14/2015 11 Comments A+ a-

 Niekiedy, trzymając w dłoniach książkę, wiemy już, że zatracimy się w niej bez reszty, że będzie to historia jedna na milion, a nawet dwa, że zwyczajnie ją pokochamy miłością nadzwyczajną. W tej książce nie ma po prostu słów. Są pięknie namalowane za ich pomocą zdania, obrazy oraz cytaty, które na długo pozostają w pamięci czytelnika.

OPRÓŻNIAMY KIESZENIE, CZYLI NAJCIEKAWSZE PREMIERY PAŹDZIERNIKA 2015

10/06/2015 6 Comments A+ a-


 Przedstawiam Wam najciekawsze w mojej opinii, zapowiedzi książek, które ukażą się w tym miesiącu. Premier jest wiele, lecz czy ciekawych? Zobaczcie sami!

KAŻDEGO DNIA - DAVID LEVITHAN

10/02/2015 9 Comments A+ a-


Wyobraź sobie, że codziennie budzisz się w innym ciele jednocześnie pozostając przy tym sobą. Masz kontrolę nad często zmieniającymi się korpusami. Jednak wnętrze, wspomnienia z wcześniejszych wcieleń, to wszystko co definiuje nasze człowieczeństwo  pozostaje. Zabierasz ludziom jeden dzień z ich życia i przeżywasz go po swojemu. A teraz zadaj sobie pytanie. To dar czy przekleństwo? Czy zasady można zmienić? Jak wygląda życie tych ludzi po Twoim odejściu? Główny bohater o imieniu - A boryka się z takim życiem i pytaniami na co dzień. Poznaj jego historię.