sobota, 26 września 2015

SZARE ŚNIEGI SYBERII - RUTA SEPETYS


  Próbujemy niekiedy nazwać niektóre emocje, uczucia, przeżycia. Zaszufladkować je, ujarzmić za pomocą liter, wygórowanych metafor, czy też porównań. Robiąc to... popełniamy błąd. Niektórych rzeczy nie można ot tak nazwać, ukuć w piękne zdanie. W pewnych sytuacjach na świecie brakuje określeń.  Te emocje, rzeczy, stany, wyrażają gesty, obrazy, puste spojrzenia, opowieści. W nich jest prawda, litery pozwalają nam w takich przypadkach przenieść coś na ludzki, bardziej znany, bezpieczny dla nas wymiar. Ale niektóre rzeczy są niewyobrażalne. Szare śniegi Syberii to napisana prostym, treściwym językiem książka o zbrodni, o której powinien wiedzieć cały świat.

sobota, 19 września 2015

MOJA KSIĄŻKOWA JESIEŃ!


 Moja książkowa jesień to nic innego jak piętrzące się niczym liście na ziemi, stosy, czekających na przeczytanie serii oraz powieści jednotomowych. Jak na złość właśnie w jesiennych miesiącach przybywa ich najwięcej, podczas gdy ja ginę pod jeszcze jednym, nieco mniej przyjemnym stosem; podręczników szkolnych i wiszących nade mną złowrogo terminów kolejnych zaliczeń. Zawsze jednak podczas tej pory roku miejsce pomiędzy mną, kocem, podręcznikiem od biologii oraz herbatą znajdą trzy, wyjątkowe dla mnie pozycje. Wszystkie zostały przeze mnie przeczytane gdy liście zaczynały, bądź już kończyły spadać z coraz bardziej pozbawionych ich drzew. Jesteście ciekawi tych książek? Zachęcam do dalszego czytania tego posta! Kto wie? Może zagrzeją ciepłe miejsce również u Waszego boku?

piątek, 11 września 2015

DZIESIĘCIU (SUBIEKTYWNIE) NAJLEPSZYCH POLSKICH BOOKTUBERÓW


Większość z Was zapewne miała do czynienia z booktubem. Z zróżnicowanymi wiekowo ludźmi mającymi jedną wspólną pasję - książki. Tak to oni! Mają wiele książek i jeszcze więcej słów w zanadrzu. Prawdopodobnie nie raz chcieliście stać się właścicielami ich biblioteczek! Niestety postawiłam sobie granicę jaką jest liczba... 10. Oglądam znacznie więcej kanałów niż zaprezentuje teraz, lecz wybrałam czołówkę bez, której nie wyobrażam sobie booktuba. Z początku zamysł był inny. Miałam połączyć booktube polski oraz zagraniczny; stworzyć z nich czołówkę. Zwiodłam jednak na całej linii. Nie potrafiłam dokonać racjonalnych wyborów, więc podzieliłam ten post na dwa osobne i tak oto dziś zaprezentuje Wam TOP 10 polskich booktuberów, a w (nie)dalekiej przyszłości zagranicznych. Zaczynamy!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia