Zac&Mia - A. J. Betts

3/27/2015 9 Comments A+ a-
„ODDYCHAĆ. SPAĆ. JEŚĆ. POWTÓRZYĆ.”

 Nie jestem fanką tej książki. Powiem to od razu, z góry, by uniknąć nieporozumień. I w sumie mogłabym na tym zakończyć, prawdopodobnie tworząc pierwszą w historii dwu zdaniową recenzję, co prawda treściwą, ale nie o to tu przecież chodzi. Są takie książki wobec których mam pewne oczekiwania, które mam nadzieję zostaną spełnione. Są takie, które je przewyższają, a są takie... no właśnie... jakie? Odpowiedź jest prosta; takie jak Zac&Mia, które po prostu są gorsze od moich wyobrażeń, które mnie rozczarowują i nie pozwalają mi zostać pochłoniętą przez opowiadaną przez nią historię.

NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANE KSIĄŻKI 2015 (?) ROKU!

3/21/2015 16 Comments A+ a-

Zapowiedzi ciekawych książek na pozostałe miesiące bieżącego, 2015 roku pojawiają się niczym oszalałe sprawiając, że z niecierpliwością oczekuję kolejnego miesiąca wiedząc, że każdy z nich wiąże się z premierą przynajmniej jednej niesamowitej pozycji! Lista będzie uzupełniana na bieżąco :) Co jednak skłoniło mnie, by dopiero w marcu stworzyć taką listę? Zmiana decyzji wydawnictwa Amber w sprawie wydanie finału trylogii Laini Taylor. To dla mnie podwójny sukces, ponieważ kilka miesięcy temu kończąc drugą część Córki dymu i kości, wiedząc jednocześnie, że finał nie zostanie wydany, postanowiłam, że chcę coś zmienić, choćby spróbować; stworzyłam więc petycję, której zainteresowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Jeszcze raz pragnę PODZIĘKOWAĆ wszystkim osobom, które postanowiły złożyć podpis, bądź zapoznać się z serią. ZMIENILIŚMY COŚ, POKAZALIŚMY, że warto walczyć :) DZIĘKUJĘ.
Jednak przechodząc do sedna... Oto lista książek na których premierę czekam z niecierpliwością!
Rzecz jasna numer jeden nie będzie zaskoczeniem...
Tytuł: Sny Bogów i Potworów część 1 i 2
Autor: Laini Taylor
Premiera: część pierwsza; DOSTĘPNA!, część druga; DOSTĘPNA!
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: część 1; 304 strony
Gatunek: fantasy
Cena okładkowa: 29,80 zł.

Na niebie Azji pojawił się legion aniołów i leci w dal, na zachód do Rzymu. Armia serafinów przedostała się do świata ludzi, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. To zapowiedź wielkiego starcia, w którym i ludzie, i chimery, i serafini będą walczyć, ginąć, wierzyć i kochać. Pojawią się nowi, okrutni wrogowie. Powstaną niezwykłe, niewyobrażalne sojusze. A Karou i Akiva w samym sercu wydarzeń będą zmagać się ze swoją miłością, marzeniami i przeznaczeniem…

________________________________________________________________________________

Czerwona Królowa - Victoria Aveyard

3/08/2015 6 Comments A+ a-

 Victoria Aveyard skończyła prace nad Czerwoną Królową w wieku dwudziestu czterech lat. Tu po raz pierwszy, ponad tydzień temu czytając tę informację miałam ochotę wstać i głęboko się jej pokłonić. Od tego czasu zmieniła się jedna rzecz, w zasadzie dwie.
Po pierwsze przeczytałam tę książkę i poznałam Mare Molly Barrow jak głosi krwistoczerwony napis z tyłu książki, po drugie, zdałam sobie z czegoś sprawę... powinnam pokłonić się jeszcze raz.