Player one - Ernest Cline

1/31/2015 7 Comments A+ a-

WITAJ W INTERAKTYWNYM ŚWIECIE OASIS GDZIE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!
Bądź kimkolwiek tylko zapragniesz, chodź do szkoły, pracuj, przemierzaj światy, poznawaj nowe awatary, przechodź na kolejny level!
Wyloguj się z życia, zaloguj się w OASIS!

Grim. Pieczęć ognia - Gesa Schwartz

1/24/2015 15 Comments A+ a-

 Wyobraźcie sobie długi, niekończący się korytarz, pełen drzwi oraz ukrytych zakrętów. Gdzieniegdzie drogę oświetlają żarówki wiszące na długich kablach, jeszcze indziej panuje półmrok. Nie wiecie co Was czeka za którymikolwiek z widzianych drzwi. Jaka istota zza nich wyskoczy, jaki oczar Cię obezwładni, gdzie wpadniesz w pułapkę, a gdzie przywita Cię piękny krajobraz innego wymiaru. Tym właśnie jest dla mnie wyobraźnia autorki. Niekończącym się korytarzem pomysłów oraz (czasem udanych) zaskoczeń.

PRZEDPREMIEROWO; Losing Hope - Colleen Hoover

1/17/2015 7 Comments A+ a-

*recenzja może zawierać spoilery z pierwszej części*

  Na pewne książki nie ma słów, nie ma epickich rozważań czy też błyskotliwych porównań. Jest natomiast ciąg składających się na niewiele mających wspólnego z sensem myśli. Więc na wstępie powiem jedno. Ta książka zdecydowanie nie jest „beznadziejna”. To ponowna podróż w historię siedemnastoletniej Sky, ponowne zderzenie z prawdą, ponownie równie wstrząsająca co za pierwszym razem historia. Tym razem jednak pokazana z innej strony.
Z punktu widzenia chłopca, który stracił nadzieję oraz z perspektywy młodego mężczyzny, który zdołał ją odzyskać i nie zamierza pozwolić „jej”odejść.

2015 | Zimowe premiery, czyli jak zbankrutować przed wiosną

1/13/2015 6 Comments A+ a-

Styczeń już niemalże w połowie za nami, a ja mam dla Was nieco spóźnione podsumowanie najgorętszych premier, przewidzianych na trzy najbliższe, zimowe miesiące. Niebawem na blogu, wedle zapowiedzi pojawi się przedpremierowa recenzja jednaj z tych książek. Bądźcie czujni!
Wydawnictwa zwariowały! Dawno nie pamiętam by moja książkowa (nigdy, w sumie niekończąca się lista) w tak krótkim czasie została przedłużona o tak wiele, wspaniałych tytułów. Oto jednak jedynie 12 książek, których premiera odbędzie się już niedługo, umilając nam chłodne, zimowe wieczory. Co takiego przykuło moją uwagę? Zobaczcie sami!

Krwawy szlak - Moira Young

1/08/2015 6 Comments A+ a-

  Są takie książki, które już od pierwszej strony zaczynają wyróżniać się na tle pozostałych. Ciekawią odmiennością, intrygują stylem. Zwyczajność to, krótko powiedziawszy, ostatnie słowo jakie może znaleźć się w ich recenzji. Taką właśnie książką jest „Krwawy szlak”