sobota, 31 stycznia 2015

Player one - Ernest Cline

WITAJ W INTERAKTYWNYM ŚWIECIE OASIS GDZIE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!
Bądź kimkolwiek tylko zapragniesz, chodź do szkoły, pracuj, przemierzaj światy, poznawaj nowe awatary, przechodź na kolejny level!
Wyloguj się z życia, zaloguj się w OASIS!

sobota, 24 stycznia 2015

Grim. Pieczęć ognia - Gesa Schwartz

 Wyobraźcie sobie długi, niekończący się korytarz, pełen drzwi oraz ukrytych zakrętów. Gdzieniegdzie drogę oświetlają żarówki wiszące na długich kablach, jeszcze indziej panuje półmrok. Nie wiecie co Was czeka za którymikolwiek z widzianych drzwi. Jaka istota zza nich wyskoczy, jaki oczar Cię obezwładni, gdzie wpadniesz w pułapkę, a gdzie przywita Cię piękny krajobraz innego wymiaru. Tym właśnie jest dla mnie wyobraźnia autorki. Niekończącym się korytarzem pomysłów oraz (czasem udanych) zaskoczeń.

sobota, 17 stycznia 2015

PRZEDPREMIEROWO; Losing Hope - Colleen Hoover

*recenzja może zawierać spoilery z pierwszej części*

  Na pewne książki nie ma słów, nie ma epickich rozważań czy też błyskotliwych porównań. Jest natomiast ciąg składających się na niewiele mających wspólnego z sensem myśli. Więc na wstępie powiem jedno. Ta książka zdecydowanie nie jest „beznadziejna”. To ponowna podróż w historię siedemnastoletniej Sky, ponowne zderzenie z prawdą, ponownie równie wstrząsająca co za pierwszym razem historia. Tym razem jednak pokazana z innej strony.
Z punktu widzenia chłopca, który stracił nadzieję oraz z perspektywy młodego mężczyzny, który zdołał ją odzyskać i nie zamierza pozwolić „jej”odejść.

wtorek, 13 stycznia 2015

2015 | Zimowe premiery, czyli jak zbankrutować przed wiosną

Styczeń już niemalże w połowie za nami, a ja mam dla Was nieco spóźnione podsumowanie najgorętszych premier, przewidzianych na trzy najbliższe, zimowe miesiące. Niebawem na blogu, wedle zapowiedzi pojawi się przedpremierowa recenzja jednaj z tych książek. Bądźcie czujni!
Wydawnictwa zwariowały! Dawno nie pamiętam by moja książkowa (nigdy, w sumie niekończąca się lista) w tak krótkim czasie została przedłużona o tak wiele, wspaniałych tytułów. Oto jednak jedynie 12 książek, których premiera odbędzie się już niedługo, umilając nam chłodne, zimowe wieczory. Co takiego przykuło moją uwagę? Zobaczcie sami!

czwartek, 8 stycznia 2015

Krwawy szlak - Moira Young

  Są takie książki, które już od pierwszej strony zaczynają wyróżniać się na tle pozostałych. Ciekawią odmiennością, intrygują stylem. Zwyczajność to, krótko powiedziawszy, ostatnie słowo jakie może znaleźć się w ich recenzji. Taką właśnie książką jest „Krwawy szlak”

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia